Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom zruší poplatok za prenos čísla. Od budúceho roka

Takmer osemeurová platba za prechod s mobilným číslom ku konkurencii bude minulosťou.

. .
Telekom si prestane účtovať poplatok za prenos čísla. Od 1. januára 2015 bude môcť zákazník bezplatne prejsť ku inému operátorovi. Firma to oznámila v tlačovej správe. Pôvodne obhajovala poplatok administratívnymi nákladmi.

Zmenou Telekom reaguje na snahu regulačného úradu, aby si operátori neúčtovali poplatky za prenášanie čísla. So zrušením prenosovej taxy prichádza operátor aj „v záujme ďalšieho zvyšovania podpory súťaže na telekomunikačnom trhu“, uviedla spoločnosť.

Zrušenie poplatku sa týka pevnej i mobilnej siete. Verejný prísľub dnes Slovak Telekom zverejnil na svojom webe. Rovnaký postup v lete zvolil aj Orange – koniec prenosového poplatku sľúbil hneď od začiatku nového roka.

Keď chce klient Orangeu odísť do Telekomu či O2 bez toho, aby prišiel o svoje telefónne číslo, musí dnes zaplatiť poplatok osem eur. Telekom si pri odchode z jeho mobilnej siete odchode naúčtuje 7,97 eura. O2 prenosový poplatok nemá.

Trendom mnohých operátorov naprieč Európou je nespoplatňovanie prechodu s číslom ku konkurencii. S návrhom na bezplatné prechody u nás prišiel Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.