Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenská sporiteľňa prináša platby cez SMS. Používa vlastný systém

VIDEO Banka predstavila aplikáciu pre posielanie platieb prostredníctvom SMS správ, prijímať peniaze môžu aj majitelia účtov v iných bankách.

Slovenská sporiteľňa dnes predstavila novú verziu svojej mobilnej aplikácie pre platby. Umožňuje posielanie peňazí prostredníctvom SMS správy, a to aj klientom iných bánk. Podmienkou je, aby účet aj telefónne číslo boli registrované na Slovensku.

V rámci mobilnej aplikácie sa zadá požadovaná suma a vyberie telefónne číslo. Systém následne odošle SMS s informáciu o prichádzajúcej platbe. Pri prvom prijímaní peňazí je potrebné prepojiť svoj účet s telefónnym číslom, neskôr už je prijímanie automatické.

K jednému účtu je možné pripojiť viacero telefónnych čísiel, nie však naopak – jedno telefónne číslo môže byť spárované iba s jedným účtom.

Prijímať peniaze môžu majitelia účtov vo všetkých slovenských bankách, podmienkou je telefónne číslo registrované u slovenského operátora Prijímať peniaze môžu majitelia účtov vo všetkých slovenských bankách, podmienkou je telefónne číslo registrované u slovenského operátora

Do 20 eur bez overenia

Po potvrdení na pozadí prebehne klasická platba ako pri internetovom bankovníctve. Výhodou ale je, že nie je potrebné zadávať číslo účtu, stačí poznať telefónne číslo. Mobilný operátor je iba nosičom informácie, samotnú platbu nevybavuje.

SMS pri odosielaní platby aj registrácii sú spoplatnené ako štandardné textové správy. Odosielané sumy do 20 eur sa riadia rovnakými pravidlami ako bezkontaktné platby, pri vyšších sumách už je potrebné overenie prostredníctvom SMS kódu.

Nový systém je údajne plne kompatibilný so službou Viamo, ktorú však zatiaľ SLSP nepodporuje. Podľa vyjadrení predstaviteľov banky ale prebieha diskusia o možnom prepojení týchto systémov. Či sa SLSP nakoniec pridá medzi banky podporujúce Viamo, zatiaľ nie je známe.

Slovenská sporiteľňa má aktuálne dostupné štyri mobilné aplikácie pre operačné systémy iOS a Android – Účty, Platby, Termíny a Lokátor. Banka plánuje postupné spojenie funkcií týchto aplikácií do dvoch hlavných, uviedol vedúci oddelenia elektronických kanálov a platieb SLSP Branislav Jarábek.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.