Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Test LG F60: Operátori ho milujú

Smartfón nižšej strednej triedy s dobre vyladeným systémom Android a podporou LTE. V akciách operátorov je už za euro aj pre nižšie paušály.

Nemusí sa to zdať, ale LG práve prežíva na Slovensku renesanciu. Výnimočne sa darí najmä modelom nižšej strednej a strednej triedy L70 a L40. Silným hráčom je tiež LTE smartfón LG F60, ktorý sme otestovali. Kliknite na hlavný obrázok a vstúpte do galérie, text testu nájdete v podobe popiskov k jednotlivým obrázkom. Kompletné parametre telefónu sme zhrnuli do tabuľky na konci článku.

LG F60 je z pohľadu operátora ideálnym akciovým telefónom. Je lacný, dobre fungujúci a má LTE LG F60 je z pohľadu operátora ideálnym akciovým telefónom. Je lacný, dobre fungujúci a má LTE

. .

Hodnotenie: Dobrá voľba pre nenáročných

S LTE smartfónmi nižších tried sa roztrhlo vrece. Svoje želiezko v ohni ponúk má už snáď každý výrobca, LG ale aj tak vytŕča. Cenu totižto kórejský výrobca nastavil mimoriadne agresívne. Vo voľnom predaji ho kúpite za zhruba 130 eur s DPH, čo je na LTE smartfón od renomovaného výrobcu priaznivá suma. V týchto cenových pásmach sa pohybujú zariadenia od Alcatelu či Huawei; modely od Sony, HTC alebo Samsungu sú zväčša o pár desiatok eur drahšie. Popularite tohto LG určite pomôže aj prítomnosť v akciových ponukách Orangeu aj Telekomu, kde je už k nižším paušálom dostupný za symbolické sumy. 

Príjemne nás prekvapil aj dobre odladený systém, ktorý sa nezasekáva ani nemrzne. V praxi je tak telefón nad očakávania dobre použiteľný. Poteší aj funkcia Knock Code pre zvýšenie bezpečnosti. Zamrzí len nudný dizajn, väčšia hrúbka a absencia senzorových či hardvérových systémových tlačidiel.

Displej má nízke rozlíšenie a raster je jednoznačne viditeľný. V kombinácii s relatívne malou, iba 4,5-palcovou uhlopriečkou to prináša niektoré obmedzenia – napríklad v jednotlivých aplikáciách sa na displej zmestí menej ikon. Česť displeja zachraňujú aspoň slušné pozorovacie uhly a dobré podanie bielej farby. Napriek týmto nedostatkom považujeme LG F60 za dobrú voľbu pre nenáročných používateľov, ktorí hľadajú predovšetkým funkčné zariadenie a ocenia podporu rýchlych dát.

. .

V skratke

LG F60 je atraktívny telefón nižšej strednej triedy, ktorý sa môže pochváliť schopnosťou pracovať v sieťach LTE. Vďaka tomu sa dostal aj do ponúk dvoch najväčších mobilných operátorov. Devízou nového LG je tiež dobre vyladený operačný systém s minimálnymi zásahmi výrobcu a bezpečnostná funkcia Knock Code. Prekážkou ale môže byť displej s nízkym rozlíšením, väčšia hrúbka a menej zaujímavý dizajn.

Dôležité prednosti

 • Kvalitné továrenské spracovanie
 • Displej má slušné pozorovacie uhly
 • Dobre odladený a funkčný systém
 • Minimum neželaných aplikácií od výrobcu
 • Nízka cena vo voľnom predaji
 • Prítomnosť v akciových ponukách Orangeu a Telekomu

Hlavné nedostatky

 • Nezaujímavý dizajn bez nápadov
 • Hrúbka viac než jeden centimeter
 • V bielej farbe je iba zadný kryt
 • Iba virtuálne systémové tlačidlá
 • Nižšie rozlíšenie displeja

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.