Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Záujem o nové iPhony ťahá aj aplikácie

Oficiálny obchod App Store od firmy Apple zažíva v posledných týždňoch nebývalý rozkvet.

Apple iPhone 6 Apple iPhone 6 Predaje smartfónov iPhone od Apple (najmä nových iPhone 6 a 6 Plus) lámu rekordy. Na tejto vlne sa vezú aj ďalšie pridružené produkty a služby, medzi ktorými hrá veľmi dôležitú rolu oficiálny obchod s aplikáciami App Store.

Marketingová firma Fiksu publikovala svoje najnovšie zistenia, podľa ktorých spoločne s rastúcim záujmom ľudí o telefóny iPhone významne rastie aj objem denných stiahnutí aplikácií/obsahu z obchodu.

V októbri (čiže už počas plného predaja iPhonu 6 aj 6 Plus) stúpol objem stiahnutí v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom o 42 percent a zároveň išlo o 39-percentý medziročný nárast pri porovnaní s októbrom minulého roka.

Konkrétne bol zaznamenaný rast z 5,5 mil. stiahnutí denne v septembri na októbrových 7,8 mil. stiahnutí. Index App Store Competitive pritom vychádza zo súhrnných údajov sťahovania top 200 najpopulárnejších bezplatných aplikácií pre iPhony a týka sa amerického trhu.

zdroj: Fiksu zdroj: Fiksu

Firma predpokladá, že nemalú časť zvýšenej aktivity môžeme pripísať skutočnosti, že majitelia nových iPhonov si aktualizovali paletu aplikácií na svojich iPhonoch 6 alebo iPhonoch 6 Plus (z prechádzajúcich modelov) a tiež si ľudia sťahovali aplikácie na svoje celkom nové zariadenia.

Rekordy aj v iných oblastiach

Nová generácia smartfónov iPhone bola oficiálne uvedená v septembri, pričom v rovnaký mesiac zároveň odštartoval aj samotný predaj. iPhone 6 a iPhone 6 Plus si hneď pri štarte predaja pripísali na svoje konto nový firemný rekord. V priebehu jediného takzvaného štartovacieho víkendu sa podarilo firme Apple predať 10 miliónov kusov.

Rok predtým firma zaznamenala predaj deviatich miliónov iPhonov (vtedy išlo o štart predaja modelov iPhone 5s a plastového 5c), iPhone 5 štartoval s piatimi miliónmi predaných kusov a z iPhone 4s sa predalo za prvý víkend štyri milióny.

iPhonom sa darí napriek viacerým softvérovým i hardvérovým problémom, ktoré postupne hlásia ich prví majitelia. Spomeňme aféru bendgate. Časť používateľov sa dokonca sťažovala, že im nové iPhony trhajú vlasy či bradu.

Z finančných výsledkov Apple za posledný kvartál vyplynulo, že firma v globále predala 39,3 mil. iPhonov (čím prekonala očakávania analytikov), ďalších 12,3 mil. iPadov a vcelku sa úspešne darilo aj počítačom – 5,5 mil. predaných Macov.

Najnovšie analýzy postavené na informáciách z prostredia Apple naznačujú, že koniec roka by mohol byť pre kalifornskú firmu rekordný. Apple by mohla v globále predať až vyše 71 miliónov iPhonov. Potom síce bude nasledovať prepad, no stále na solídnych 49 mil. iPhonov.

Dobre by sa pritom začiatkom budúceho roka malo dariť starším generáciám iPhonov, ktoré by mohli oslovovať potenciálnych kupcov zaujímavými cenami, respektíve zľavami. Dá sa preto očakávať, že dobré výsledky si obchod App Store udrží aj naďalej.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.