Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Huawei nechce vyrábať Windows Phone smartfóny

Ďalšej expanzii mobilného systému od Microsoftu Huawei nateraz nepomôže.

ilustračná snímka ilustračná snímka
Čínska technologická spoločnosť Huawei prostredníctvom svojho hovorcu uviedla, že do budúcna neplánuje vyrábať smartfóny s mobilným operačným systémom od Microsoftu. Toto vyjadrenie prichádza ako oficiálne stanovisko niekoľko mesiacov po tom, ako sa nechal riaditeľ spoločnosti počuť, že tento segment je finančné nevýhodný. Na správu upozornil web GSMarena.com prostredníctvom BGR.com.

Ako ďalej hovorca uviedol, na výrobe a predaji smartfónov vraj spoločnosť Huawei a ani žiadna iná nezarobí toľko peňazí, ako na obdobných zariadeniach s Androidom.

Odkazuje sa pritom aj na najnovších partnerov Microsoftu – spoločnosti Blu, Lava, MicroMax, Prestigio, Yezz a iné, ktoré sa rozhodli pre výrobu Windows Phone smartfónov hlavne vďaka dostupnosti bezplatných licencií systému, ako aj agresívne nastavenej cenovej politiky softvérového giganta pre zariadenia s touto platformou.

Redmondská spoločnosť sa totiž snaží expanziu Widnows Phone dosiahnuť prostredníctvom masívneho poklesu cien smartfónov, a teda atraktívnejšej ceny pre koncového zákazníka.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.