Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Multimédiá na smartfóne? VLC Player je výborný

Otestovali sme multimediálny prehrávač VLC pre Android. Zaujal nás širokou podporou formátov a jednoduchosťou.

Vo svete desktopových operačných systémov je multimediálny prehrávač VLC Media Player známy a obľúbený vďaka tomu, že dokáže prehrať prakticky akýkoľvek multimediálny súbor.

O to viac mohlo mrzieť, že tento prehrávač absentoval v ponuke aplikácií pre najrozšírenejšiu mobilnú platformu Android. Jeho finálna verzia pre tento systém vyšla len nedávno, a tak sme sa ju rozhodli dôkladne otestovať.

Jednoduchý dizajn, ľahké vyhľadávanie

Dizajn a ovládacie prvky v aplikácii sú jednoduché. Na ľavej strane nájdeme vysúvaciu lištu so štyrmi základnými kategóriami – Video, Zvuk, Priečinky a História. Tie poslúžia na lepšiu orientáciu v multimediálnom obsahu uloženom v pamäti smartfónu či tabletu.

. . . .

Štyri základné kategórie urýchľujú orientáciu - Prehľadné usporiadanie súborov

Na hornej lište nájdeme ďalší spomedzi ovládacích prvkov, ktorým je lupa pre priame vyhľadávanie videa či hudobných súborov pomocou textového vstupu. Hneď vedľa sa nachádza tlačidlo na aktiváciu funkcie, ktorá umožňuje streamovanie videa zo sieťovej lokality, a to po manuálnom zadaní adresy. 

. . . .

Vyhľadávanie jednotlivých súborov je rýchle - Nechýba možnosť prehrávania sieťového streamu

V ponuke nastavení si je možné vybrať priečinky, z ktorých sa bude obsah prehrávať prioritne, zafixovať orientáciu obrazovky, zapnúť si okrem štandardnej bielej aj čiernu tému alebo sa podľa vlastného vkusu pohrať s ekvalizérom.

. . . .

Nechýba ani tmavé pozadie - Používateľov poteší aj zvukový ekvalizér

Prehrá takmer všetko

Verzia prehrávača pre Android si, rovnako ako jeho desktopový ekvivalent, poradí s takmer každým populárnym multimediálnym formátom. Otestovali sme prehrávanie video súborov v .avi, .mp4, .mkv či .wmp v HD i Full HD kvalite, ako aj najbežnejšie zvukové formáty, ktorými sú .mp3, .flac alebo .wav.

Vo všetkých prípadoch si VLC Player počínal ukážkovo. S prehrávaním môže pomôcť taktiež integrovaná podpora pre hardvérovú akceleráciu videa, ktorá ale nemusí na všetkých zariadeniach fungovať korektne. Nám sa pri prehrávaní videa zvyčajne automaticky deaktivovala. Aplikáciu sme testovali na smartfóne Xiaomi Redmi 1S s oficiálnym Androidom 4.3 Jelly Bean od Google.

. . . .

Prehrávač zobrazí aj parametre súboru - Možnosti nastavení

Prehrávač bez problémov rozpozná slovenskú aj českú diakritiku a poradí si i s externými titulkami. Pre korektné zobrazenie znakov s mäkčeňom či dĺžňom – ako č, š, ž, á, í – je ale potrebné vybrať správne kódovanie znakov. V našom prípade to bolo Eastern European (Windows-1250).

. . . .

Prehrávač si poradí aj s externými CZ-SK titulkami - Posunom prsta je možné meniť jas, hlasitosť či pretáčať video

VLC for Android je vhodným multimediálnym prehrávačom pre každý smartfon aj tablet, vďaka širokej podpore formátov. Určite poteší, že je dostupný zadarmo a bez otravných reklám.

Vývojár

Videolabs

Platforma

OS Android

Cena

Zadarmo

Dostupnosť

Google Play

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.