Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Legendárny Palm sa dočká vzkriesenia (CES 2015)

Projekt si zoberie pod svoje krídla čínska spoločnosť TCL.

Spoločnosť Palm kedysi zohrávala veľmi dôležitú rolu vo svete mobilných zariadení, PDA aj operačných systémov, no neskorší vývoj všetko zmenil. Značka bola vytlačená z trhu inými hráčmi, napríklad iPhonmi od Apple alebo zariadeniami od Samsungu.

V dohľadnej dobe však môže dôjsť k (veľkému?) vzkrieseniu celej firmy Palm, respektíve jej značky. Do hry totiž vstupuje TCL Communications Technology Holdings Limited, ktorá na CES 2015 v Las Vegas oznámila plán opätovného návratu Palmu na trh.

zdroj: Engadget zdroj: Engadget

Predbežne sú známe len kusé informácie. Spoločnosť totiž k projektu v rámci tlačovej správy uviedla len pár faktov. Vieme však, že TCL spoločne so svojimi dcérskymi spoločnosťami vytvoria celkom novú spoločnosť Palm Inc, ktorá bude sídliť priamo v kalifornskom Silicon Valley – čiže pôjde o určitý „návrat ku koreňom“. Projekt Palmu bude plne podporovaný zo strany TCL Communications v rôznych podobách – okrem finančnej by malo ísť aj o oblasti vývoja a výskumu, ľudských zdrojov, ekosystému, marketingu a podobne.

TIP: Novinky veľtrhu CES 2015 v Las Vegas (špeciálna rubrika)

Zatiaľ je otázne, ako bude vzkriesenie Palmu vyzerať v praxi. Platforma webOS (nástupca Palm OS) sa medzičasom stala open source, pričom si svoje miesto na trhu nachádza napríklad v televízoroch. HP skúšala webOS nasadiť do tabletov i smartfónov, no projekt pohorel vlastne ešte skôr, než vôbec začal.

V prospech TCL ale môže hovoriť, že stojí napríklad za značkou Alcatel OneTouch, ktorej zariadenia sa ponúkajú aj v našich končinách.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.