Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pašerák mal na sebe „oblek z iPhonov“ za 50 tisíc dolárov

Pokúšal sa na svojom tele preniesť 94 iPhonov z Hong Kongu do Číny, kde sú drahšie.

Apple produkty sú v Hong Kongu lacnejšie a vďaka čiernemu trhu i oveľa ľahšie dostupné než v Číne. Túto skutočnosť chcel využiť istý muž, ktorý sa rozhodol ich z jednej krajiny do druhej prepašovať, na čo si zvolil vskutku kurióznu metódu.

Muž si obložil iPhonmi telo, prekryl ich šatami a pokúšal sa dostať do Číny. Zdroj: Huffington Post Muž si obložil iPhonmi telo, prekryl ich šatami a pokúšal sa dostať do Číny. Zdroj: Huffington Post

Portál Huffington Post uvádza, že 94 iPhonov sa pokúsil preniesť pod oblečením. Pripevnené boli o vlastné telo. V Hong Kongu mu to ešte prešlo, no príslušníkom hraničnej kontroly v Číne sa nezdalo jeho „divné držanie tela, stuhnuté kĺby a napäté svaly“.

Preto ho vyzvali, aby sa podrobil kontrole detektorom kovov, ktorý odhalil, že pod šatami skrýva „iPhonový oblek“.

9to5Mac odhaduje cenu pašovaných iPhonov na 50 tisíc dolárov (42 tisíc eur), hoci nákupnú cenu jednotlivých kusov ťažko odhadnúť najmä kvôli možnému zjednávaniu ceny na čiernom trhu.

Zrejme to však muselo byť značne menej, ako cena iPhonov v Číne, ktorá je podľa Huffington Post odvolávajúc sa na Financial Times približne 872 dolárov (738 eur).

(1 EUR = 1,180 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.