Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone 6 vyslali do stratosféry v špeciálnom obale. Prežil

Meteorologický balón vyniesol iPhone do výšky 30 kilometrov, kde bol vystavený teplote 61 stupňov Celzia pod nulou.

Výrobca superodolných obalov Urban Armor Gear sa v rámci reklamnej kampane rozhodol dokázať odolnosť svojho obalu pre iPhone 6 Urban Armor Navigator v naozaj extrémnych podmienkach. Pomocou meteorologického balónu ho vyniesol do vrchných častí atmosféry a následne nechal spustiť späť na zem. O teste informoval portál MacRumors.

K balónu bola spolu s iPhonom pripevnená aj GoPro kamera a GPS senzor. Test sa uskutočnil v novembri, spoločnosť však zverejnila video z kamery až v tomto mesiaci.

Balón vyniesol iPhone do výšky 30,78 kilometra. Počas svojej cesty musel odolávať vetrom s rýchlosťou 110 km/h a teplote 61 stupňov Celzia pod nulou. Pri zostupe sa iPhone roztočil až na rýchlosť 150 otáčok za minútu.

IPhone bol pri štarte zapnutý, no neskôr v studenom vzduchu zamrzol a vypol sa. Keď dosadol na zem, pád síce zlomil konštrukciu, ktorá ho spolu s kamerou držala, no samotný telefón ostal nepoškodený. Obal navyše vôbec nechránil displej iPhonu, zariadenie však bolo po zosadnutí zapnuté a plne funkčné.

Spoločnosť na svojich stránkach uvádza tiež niekoľko ďalších testov, ako aj skúsenosť jedného z majiteľov, ktorému údajne vypadol telefón s obalom Urban Armor počas jazdy na motorke v rýchlosti 50 km/h. Na obale bol škrabanec, no samotný telefón vyviazol nepoškodený.

30 kilometrov ešte nie je vesmír

Obaly Urban Armor podľa spoluzakladateľa spoločnosti Steva Armstronga spĺňajú armádne pádové testy, no teraz môžu povedať, že obal pre iPhone zvládol už aj cestu do vesmíru. I publikovaný videozáznam má názov „iPhone vo vesmíre“. Výška 30,78 kilometra sa však zvyčajne za vesmír ešte nepovažuje. Široko prijímaná hranica medzi kozmickým priestorom a zemskou atmosférou je 100 kilometrov nad hladinou mora. Fakticky presnejšie by bolo povedať, že iPhone zažil cestu do stratosféry, teda vrstvy atmosféry siahajúcej do výšky 50 kilometrov, do ktorej bežne stúpajú meteorologické balóny.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.