Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mapy Nokia Here už podporujú aj 64-bitové smartfóny a Android 5.0

Nová aktualizácia prináša mnoho vylepšení a podporu nového hardvéru. 

Fínska Nokia vypustila novú aktualizáciu navigácie Here prinášajúcu podporu pre 64-bitové smartfóny a Android 5.0. Používanie navigácie na zariadeniach s najnovšími technológiami a softvérom tak nebude problémom. Upozornil na to portál Neowin.net.

Mapy Nokia Here nevyžadujú pre navigáciu pripojenie k internetu (Zdroj: Nokia) Mapy Nokia Here nevyžadujú pre navigáciu pripojenie k internetu (Zdroj: Nokia)

Okrem toho prináša nová verzia máp Nokia Here celý rad ďalších vylepšení, akými je napríklad skvalitnenie hlasových pokynov pre pešie a motorizované navigovanie bez potreby pripojenia k internetu. Ďalej boli pridané mapy trás verejnej hromadnej dopravy v 800 mestách a vo viac ako 40 krajinách sveta.

Motoristi ocenia novinku v podobe aktuálnych informácií o premávke a uzávierkach ciest. Taktiež má byť novinkou možnosť naplánovať si trasu predtým, než používateľ niekam vycestuje. Cestu si bude možné naplánovať prostredníctvom smartfónu či webovej verzie Here.com.

Mapy Nokia Here, ktoré boli pôvodne dostupné len pre platformu Windows Phone, sa dostali do softvérového obchodu Androidu v októbri 2014 v obmedzenej beta verzii. Výnimkou boli vlastníci zariadení Samsung Galaxy, ktorí si mohli aplikáciu stiahnuť z vlastného obchodu Galaxy Apps o niečo skôr.

Vydanie oficiálnej verzie 1.0 prebehlo decembri 2014, no aj napriek tomu je aplikácia stále vo fáze beta vývoja. To však nezabránilo tomu, aby si navigáciu od Nokie stiahlo a nainštalovalo viac ako 2,5 milióna používateľov po celom svete.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.