Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aplikáciu Pokec používa 90 tisíc ľudí. Android dominuje

Stámilióny správ, milióny fotografií či smajlíky. Pozrite sa, ako používate aplikáciu Pokecu.

Oficiálnu mobilnú aplikáciu najväčšej slovenskej sociálnej siete Pokec.sk používa viac ako 90 tisíc aktívnych používateľov. Vyplýva to zo štatistík, ktoré zverejnil prevádzkovateľ Azet.sk vo svojej infografike. Pozrite sa aj na štatistiky o samotných zariadeniach.

Aplikácia Pokec je najobľúbenejšia medzi používateľmi operačného systému Android. Ich podiel tvorí až 88 percent. Najčastejšie sa aplikácia usídlila v smartfónoch od Samsungu, ktoré nasledujú modely od Sony a HTC.

Do rebríčka TOP3 najpoužívanejších modelov smartfónu však Samsung konkurenciu nepustil. Aplikáciu Pokec.sk používajú najviac majitelia Galaxy S III, jeho menšieho a mladšieho súrodenca Galaxy S4 Mini a štandardnej verzie Galaxy S4.

Aplikáciu Pokec nájdeme najčastejšie v modeloch od Samsungu s Androidom Aplikáciu Pokec nájdeme najčastejšie v modeloch od Samsungu s Androidom

Najpoužívanejšie verzie operačného systému Android podľa poradia:

  • 4.1.2
  • 4.2.2
  • 4.3

Milovníkov štatistík môžu zaujímať aj jednotlivé verzie operačného systému Android. Absolútnu prevahu má verzia s kódovým označením Jelly Bean.

Zaujímavý je aj rebríček najpoužívanejších rozlíšení displeja, ktorý nezodpovedá trojici najpoužívanejších smartfónov. Najviac používateľov vlastní smartfóny s rozlíšením 480×800 obrazových bodov. Na druhej pozícii sú majitelia menších zariadení s rozlíšením 320×480, na tretie miesto sa dostali displeje s rastrom 540×960 bodov.

Ďalšie štatistiky o počte nahratých fotografií, rýchlych správ či najpoužívanejšom emotikone si môžete pozrieť v tejto infografike. Aplikácia Pokec  je dostupná pre operačné systémy AndroidiOS.

Poznámka: Prevádzkovateľ Pokec.sk je aj vydavateľom portálu MobilMania.sk.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.