Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Polícia v USA pridáva falošné správy o hliadkach do služby Waze

Predstaviteľov polície v USA znepokojuje možnosť sledovania ich hliadok v teréne prostredníctvom aplikácie Waze. Jej používanie sa rozhodli ľuďom skomplikovať.  

Waze informuje o polohe policajných hliadok (Zdroj: Google Play Store) Waze informuje o polohe policajných hliadok (Zdroj: Google Play Store) Policajné orgány v americkom Miami sa rozhodli bojovať s odhaľovaním ich hliadok prostredníctvom populárnej navigačnej aplikácie Waze. Stovky zamestnancov si nainštalovali aplikáciu do svojho smartfónu, aby ju v reálnom čase zaplavovali nepravdivými informáciami o pohybe policajných hliadok v teréne. Informoval o tom Autoblog.com.

Dôvodom pre tieto kroky má byť fakt, že aplikácia môže stavať policajných príslušníkov do potenciálneho ohrozenia, pretože zločinci tak môžu sledovať ich pohyb.

Vyplýva to najmä z prípadu Ismaaiyla Brinsleyho, ktorý predtým než zabil dvoch príslušníkov policajného zboru v New Yorku zdieľal prostredníctvom svojho Instagramu snímku obrazovky z aplikácie Waze ukazujúcu polohu hliadky. O tomto prípade sme nedávno informovali.

Nie všetci policajti sa však zhodujú v tom, že samotná aplikácia pre nich predstavuje hrozbu. Ak totiž útočník chce napadnúť niektorú z hliadok, nepotrebuje na to žiadnu aplikáciu. Podľa nich dokonca dokáže Waze v konečnom dôsledku kriminalitu znížiť.

Podobný názor prezentoval aj hovorca spoločnosti Google, ktorá je vlastníkom služby Waze. Ten uviedol, že aplikácia by mohla prispieť k zlepšeniu bezpečnosti v cestnej premávke z dôvodu, že motoristi radšej spomalia a sú opatrnejší, ak vedia, že polícia je nablízku.

Aplikácia Waze patrí celosvetovo k obľúbeným softvérom i vďaka svojej dostupnosti zadarmo pre populárne platformy Android, iOS a Windows Phone.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.