Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google bude zrejme virtuálnym mobilným operátorom, začať chce v USA

Internetový gigant by chcel fungovať ako virtuálny operátor v Spojených štátoch, o zvyšku sveta zatiaľ mlčí.

Sundar Pichai, viceprezident Google, prezradil na kongrese MWC plány rozvoja v oblasti mobilných sietí. Podľa serveru TechCrunch by internetová spoločnosť mala už čoskoro fungovať ako virtuálny mobilný operátor.

Prioritou nebude tlak na ceny, ako by možno mnohí očakávali. Google sa chce sústrediť najmä na rozvoj po technologickej stránke. „Uvažujeme nad tým, ako by Wi-Fi a mobilné siete mohli fungovať spolu a ako zabezpečiť, nech je takéto fungovanie bezproblémové,“ uvádza Pichai.

foto: TechCrunch foto: TechCrunch

Google by mal ako virtuálny operátor odštartovať v Spojených štátoch, o ostatných krajinách sa zatiaľ nehovorí. Aktuálne prebiehajú rokovania s mobilnými operátormi, špekulácie o nastolení užšej spolupráce so spoločnosťou Verizon však Pichai nepotvrdil. Bližšie detaily o plánoch sa dozvieme v nasledujúcich mesiacoch.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.