Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple chcel tento rok uviesť 4-palcový iPhone 6c. Neskôr vraj otočil

Nový lacnejší iPhone mal mať dizajn a výkon iPhonu 6 a veľkosť iPhonu 5.

Nádeje, že Apple v tomto roku predsa len predstaví nový 4-palcový iPhone, sa pomaly rozplývajú. Analytik americkej investičnej spoločnosti Cowen and Company Timothy Arcuri sa zveril investorom, že približne od marca medzi dodávateľmi komponentov pre iPhony nie je o novom menšom iPhone nepočuť. Informáciu získal portál Business Insider.

Arcuri, odvolávajúc sa na prieskum medzi dodávateľmi, ako i na vlastných informátorov uviedol, že Apple bol ešte začiatkom roka pripravený vyrábať tento rok nový model s dizajnom a výkonom iPhone 6, avšak so 4-palcovým displejom.

. . . .

Koncom marca sa na internet dostali údajné fotografie zadnej strany iPhonu 6c. Zariadenie na nich sa však skôr podobá na iPhone 5c, než iPhone 6 (zdroj: MacRumors, Future Supplier)

Nový model, pravdepodobne nazvaný iPhone 6c, mal na jeseň tohto roku nahradiť plastové iPhony 5c. Od marca sa však o ňom neobjavujú žiadne správy, z čoho Arcuri vyvodil, že Apple plány na jeho predaj v tomto roku zrušil.

Analytik sa pustil i do vlastných špekulácií, prečo sa tak kalifornská firma rozhodla. Ako najlogickejší dôvod vidí obavu z faktu, že by nový model odrádzal zákazníkov od kúpy iPhonov 6, ktoré zrejme Apple ponúkne za zvýhodnenú cenu po uvedení iPhonu 6s.

Apple si to rozmyslel

Prvé správy o možnej príprave nového a zároveň lacnejšieho 4-palcového modelu populárneho smartfónu sa objavili už na konci minulého roka a znovu ožili v marci. O mesiac neskôr však nádeje schladil známy elitný analytik spoločnosti KGI Ming-Chi Kuo, keď prehlásil, že kalifornská firma začne nástupcu iPhonu 5c ponúkať až v roku 2016.

Ak však Apple tento rok nový menší iPhone neuvedie, nemusí to znamenať, že by sa predošlé zdroje mýlili. Apple často skúša nové modely rôznych veľkostí a konfigurácií, avšak väčšina sa nikdy nedostane do sériovej výroby.

Vzhľadom na viaceré správy o príprave iPhonu 6c je pravdepodobné, že Apple ho začiatkom roka skutočne zvažoval a zrejme i vyrobil niekoľko kusov, avšak nakoniec dospel k rozhodnutiu, že tento rok ho ešte do predaja neuvedie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.