Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako vystopovať stratený Windows Phone smartfón

Mobilné platformy ponúkajú spôsob, ako vystopovať telefóny aj na diaľku, prípadne aspoň zabezpečiť svoje dáta.

Tento text patrí do špeciálnej rubriky Nastavenia mobilu a služieb.

Strata smartfónu je vždy nepríjemná. Vo väčšine prípadov používateľ rýchlo zistí, že svoj telefón len niekde založil, prípadne mu v jeho blízkosti vypadol. Občas sa však skutočne treba popasovať so situáciou, kedy sa zariadenie reálne stratilo či bolo odcudzené.

Moderné mobilné platformy však ponúkajú pomocnú ruku aj v takýchto situáciách. Operačné systémy Windows Phone a pripravovaný Windows 10 Mobile disponujú vstavanou funkciou Find My Phone. Jej výhodou je, že v telefóne nemusí byť nainštalovaná žiadna dodatočná aplikácia.

Ako nájsť Windows Phone?

Funkcia lokalizácie zariadenia v ňom musí byť vopred aktivovaná. Ak tak chcete urobiť, vojdite do nastavení a vyberte možnosť Lokalizovať telefón.

Zaškrtnúť musíte minimálne jednu z dvoch zobrazených funkcií – možnosť zasielania push notifikácií či pravidelného ukladania polohy.

. .

V prípade núdze následne stačí navštíviť web Microsoftu a prihlásiť sa do svojho účtu. V pravom hornom rohu stránky z kontextovej ponuky vyberte Lokalizovať telefón.

. .

Na podstránke zariadenia je možné zobraziť jeho poslednú známu polohu či prezvoniť ho. To je praktické hlavne v prípade, ak sa ukáže, že telefón sa len „zatúlal“ niekde doma.

V horšej situácii môže majiteľ svoj telefón na diaľku zamknúť PIN kódom a zobraziť na ňom ľubovoľnú správu spolu s kontaktným číslom.

. .

V krajnej núdzi sa dá súkromie používateľa zabezpečiť úplným vymazaním dát v smartfóne.

Ako nájsť Windows 10 Mobile zariadenie?

Postup na vynovenej platforme Microsoftu, s ktorou sa už o pár mesiacov začneme stretávať aj v oficiálnej podobe, je o čosi rozdielny. Môže za to výrazne reorganizované menu Nastavenia.

. . . . . .

Cesta k danej funkcii sa v prehľadnejšom menu hľadá ľahšie

Po vyhľadaní funkcie v nastaveniach systému je taktiež potrebné povoliť pravidelné ukladanie polohy. Zvyšok postupu na webe je už totožný.

Obdobnú funkcionalitu ponúkajú aj konkurenčné platformy. Google ponúka aplikáciu Android Device Manager a Apple pre iOS ponúka funkciu Find My iPhone.

Obdobnú funkcionalitu ponúkajú aj konkurenčné platformy:

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.