Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako vystopovať stratený iPhone či iPad

Mobilné platformy ponúkajú spôsob, ako vystopovať zariadenia aj na diaľku, prípadne aspoň zabezpečiť svoje dáta.

Tento text patrí do špeciálnej rubriky Nastavenia mobilu a služieb.

Strata smartfónu či tabletu je nepríjemná. Vo väčšine prípadov používateľ rýchlo zistí, že svoj telefón len niekde založil, prípadne mu v jeho blízkosti vypadol. Občas sa však skutočne treba popasovať so situáciou, kedy sa zariadenie reálne stratilo či bolo odcudzené.

Moderné mobilné platformy však ponúkajú pomocnú ruku aj v takýchto situáciách. Apple vo svojom iOS už dávno zapracoval funkciu zvanú Find My iPhone, ktorá používateľovi dokáže nezávideniahodnú situáciu uľahčiť.

Ako aktivovať Find My iPhone?

Tak ako v prípade Windows Phone, aj funkcia od Apple tvorí základnú výbavu systému. Pre jej praktické využitie ju však musíte najprv aktivovať.

. . . . . .

Funkcia sa nachádza v nastaveniach, konkrétne v sekcii iCloud. Je potrebné povoliť možnosť Nájsť môj iPhone. Aktivovať môžete aj Odoslať poslednú polohu. V tom prípade dokážete zistiť poslednú známu polohu zariadenia tesne pred jeho vybitím.

Ako nájsť stratený iPhone či iPad?

Ak chcete vyhľadať zariadenie od Apple pomocou webu, navštívte adresu iCloud.com. Prihláste sa pomocou svojho Apple ID a vyberte aplikáciu Nájsť môj iPhone.

. . . .

Po zvolení požadovaného zariadenia je k dispozícii obvyklá funkcionalita. Používateľ môže prezvoniť telefón, zablokovať ho PIN kódom spolu so zanechaním správy na obrazovke, prípadne môže úplne vymazať dáta v telefóne či tablete.

. .

Šikovnou funkciou je takzvaný Zámok aktivácie. Ten sa od verzie iOS 7 aktivuje automaticky po tom, čo majiteľ spustí funkciu Find My iPhone.

Pre plné využitie zariadenia je v tomto prípade vyžadované zadanie správneho Apple ID. Ak ním zlodej nedisponuje, telefón či tablet mu bude na nič.

Funkcie z webového rozhrania je možné ovládať aj z mobilných zariadení. Stačí si stiahnuť bezplatnú aplikáciu Find My iPhone z AppStore a prihlásiť sa so svojim Apple ID.

Obdobnú funkcionalitu ponúkajú aj konkurenčné platformy:

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.