Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako deaktivovať reklamné SMS od Telekomu

Tento text patrí do špeciálnej rubriky Nastavenia mobilu a služieb.

Rôzne reklamné SMS môžu prichádzať aj od mobilného poskytovateľa. Tí sa snažia klientov presvedčiť napríklad na dočasnú akciu, novú službu, či aby si predĺžili tú existujúcu. Ak o správy nemáte záujem, môžete sa ich pomerne jednoducho zbaviť.

SMS od Telekomu nebudete dostávať, ak požiadate o deaktiváciu „reklamných SMS“ priamo na zákazníckej linke 0800 123 456, alebo na predajni operátora.

Ďalšie SMS môžu chodiť naďalej

Majte na pamäti, že ak dostávate reklamné správy, pravdepodobne vám nechodia iba priamo od operátora. Mnohokrát sa stane, že sa zákazníci zapoja napríklad do súťaže iných firiem a odvtedy im chodia rôzne SMS, ktoré väčšinou navádzajú na zasielanie ďalších správ so zvýšenou tarifikáciou.

V prípade, že ich nechcete naďalej dostávať, musíte osloviť priamo prevádzkovateľa súťaže, ktorý vám zasiela SMS. Ak nemáte záujem o tieto správy, požiadajte ho o vyradenie z databázy, následne by vám už nemali byť doručované.

Problém môže nastať aj pri udelení súhlasu rôznym spoločnostiam, ktoré môžu takéto údaje poskytovať iným firmám. Telekom vás aj v tomto prípade odkáže na odosielateľa správ – nezablokuje vám ich.

Chcete vedieť ako si deaktivujete reklamné SMS u konkurencie?

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.