Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

4ka: Samoobsluhu už tento rok nespustíme. Roaming v únii úplne neskončí

Operátor posunul plány a samoobslužnú zónu má v pláne predstaviť až neskôr.

. .
Štvrtý mobilný operátor nespustí samoobsluhu počas tohto roka, ako pôvodne plánoval. Online zónu pre klientov ponúkne budúci rok. Zatiaľ nemá v pláne zrušiť roaming úplne.

„Intenzívne pracujeme na tom, aby naši klienti na stránke 4ka.sk našli všetky funkcionality, ktoré potrebujú. V týchto dňoch sa snažíme vylepšovať najmä tie, ktoré sa týkajú predaja a aktivácie služieb on-line. Spustenie e-care sme preto posunuli na začiatok budúceho roka,“ uviedol špecialista pre vzťahy s médiami Tomáš Stupavský, ktorý 4ku zastupuje.

Samoobslužná zóna môže priniesť informácie o spotrebe, zmenu služieb, aktiváciu ďalších služieb, či ďalšie doplnkové funkcie.

Roaming úplne neskončí

4ka aktuálne umožňuje volať, písať a dátovať za ceny ako na Slovensku aj v krajinách Európskej únie. Jediným „pozostatkom“ po roamingu sú prichádzajúce hovory v zahraničí. Tie operátor zatiaľ ponechá.

„V súčasnosti nad zrušením spoplatnenia prichádzajúcich hovorov v roamingu neuvažujeme,“ dodal Stupavský.

EÚ minulý mesiac schválila návrh zrušenia roamingu v 28-krajínách únie. S obmedzeniami má skončiť v roku 2017.

Nový doklad? SMS už príde

Klienti Štvorky, ktorí si vybavovali nový občiansky preukaz alebo pas, nedostali od Ministerstva vnútra SMS o vybavení žiadosti. Operátorovi sa to už podarilo vybaviť.

„Prefix 0950 nebol implementovaný v systémoch Ministerstva vnútra SR. Tento problém sme v týchto dňoch v spolupráci s MV SR vyriešili,“ uviedol zástupca operátora.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.