Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chystaná Nokia C1 možno ponúkne aj mobilný Windows

Prvý nový smartfón z dielne Nokia sa má objaviť budúci rok.

Informácia o tom, že Nokia sa plánuje vrátiť k výrobe vlastných smartfónov, hoci pôvodne tento biznis odpredala Microsoftu, nie je nová. Nový je však obrázok, ktorý má znázorňovať prvý nový smartfón výrobcu – model Nokia C1.

Uniknutý obrázok nadväzuje na materiál, ktorý sa objavil počas septembra. Hoci neodhaľuje technické parametre, prináša minimálne dve zaujímavé informácie. Prvou z nich je skutočnosť, že smartfón Nokia C1 by mal byť dostupný hneď v niekoľkých farebných prevedeniach, píše Nokiapoweruser.

zdroj: Nokiapoweruser zdroj: Nokiapoweruser

Ešte zaujímavejšie však pôsobí skutočnosť, že telefón by mal byť dodávaný v dvoch hlavných verziách. Jedna ponúkne Google Android a druhá mobilný operačný systém od Microsoftu – podľa všetkého Windows 10 Mobile. Ide o novú a v podstate aj dosť prekvapujúcu informáciu. Doteraz sa nové zariadenia od Nokie (aj tablet N1) skloňovali len v súvislosti s Androidom.

Dodajme však, že ide o neoficiálny obrázok. Zatiaľ v podstate bol oficiálne potvrdený len fakt, že Nokia sa plánuje vrátiť k výrobe smartfónov v budúcom kalendárnom roku.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.