Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhony vraj prejdú na OLED displeje. Avšak nie hneď

Firma Apple podľa dostupných správ chystá zásadnú zmenu z pohľadu displejov pre svoje iPhony.

Napriek rôznym vylepšeniam sa aj najnovšie iPhony od firmy Apple naďalej spoliehajú pri svojich displejoch na LCD panely. V relatívne dohľadnej budúcnosti by sa však uvedený fakt mal zmeniť. Ako informoval napríklad web PC World, Apple koketuje s možnosťou nasadenia OLED displejov do svojich smartfónov.

Nepôjde však o hudbu nasledujúcich mesiacov. Správy z dobre informovaných zdrojov uvádzajú, že iPhony od Apple by mohli „presedlať“ na OLED displeje v horizonte roka 2018. Od použitej technológie si môžeme sľubovať ešte jasnejšie a sýtejšie farby, ale tiež môžu mať OLED displeje pozitívny vplyv na celkovú spotrebu zariadenia.

Japonský list Nikkei v tejto súvislosti uvádza, že LG Display aj Samsung už odštartovali kroky, ktoré majú viesť k zvýšeniu produkcie podobných panelov. Napríklad LG už má mať naplánované rozsiahle investície do svojej hlavnej továrne na OLED panely v kórejskom Paju.

Vzhľadom na odbyt iPhonov v desiatkach miliónov kusov bude potrebné zaistiť dostatočný počet OLED displejov pre zariadenia. Práve tu vzniká často problém, ktorý Apple rieši. Napríklad práve kvôli problémom so zaistením dostatočného objemu kusov sa zatiaľ nerealizovalo nasadenie zafírového skla pre iPhony.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.