Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Testovacia verzia hlasovej asistentky Cortana dorazila na iOS

Hlasová asistentka redmondskej spoločnosti mieri po Androide aj na systém od Applu.

Microsoft splnil minulotýždňový sľub a sprístupnil hlasovú asistentku Cortana pre systém iOS prvým záujemcom. Hoci ide o testovaciu beta verziu, aplikácia spoľahlivo zvláda väčšinu funkcií známych zo systému Windows. Na správu upozornil server TechCrunch.

Cortana v aplikácii TestFlight (zdroj: WareNotice) Cortana v aplikácii TestFlight (zdroj: WareNotice) Používatelia, ktorí vyplnili anketu o využívaní Cortany v iných systémoch, dostali tento týždeň e-mailom upozornenie na možnosť inštalácie softvéru prostredníctvom aplikácie TestFlight.

Dostatok funkcií, menšie problémy

Podobne ako vo verzii pre Windows a Android, Cortana pre iOS umožňuje jednoduché plánovanie schôdzok, posielanie e-mailov či SMS správ, nastavenie upozornení, sledovanie pohybu zásielky, letu a počasia.

Vývojová verzia obsahuje aj niekoľko chýb. Spomeňme absenciu pridávania a úpravy obľúbených miest, nedokončené rozhranie pre uskutočnenie hovoru, písanie správy či upozornenia a neimplementovanú podporu pridávania kontaktov do pripomienok.

Microsoft pôvodne pozýval do testovania majiteľov zariadení zo Spojených štátov a Číny.

Vzhľadom na skutočnosť, že Apple obmedzuje maximálny počet testerov na 2 000, pozvánky zatiaľ smerujú prevažne k americkým záujemcom.

. . . .
. . . .

Prostredie Cortany v systéme iOS (zdroj: WareNotice)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.