Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple údajne chystá nový 4-palcový telefón. Príde na trh začiatkom roka 2016

Telefón by mal byť dostupný v kovovom šate a viacerých farbách.

Fanúšikovia iPhonov by sa mohli začiatkom roka 2016 dočkať nového 4-palcového modelu. Malo by ísť o akúsi vynovenú verziu obľúbeného iPhonu 5s. S odvolaním na analytika KGI Securities Ming-Chi Kuoa to uviedol portál Mac Rumors.

Obľúbený iPhone 5s (na obrázku) sa zrejme čoskoro dočká svojho nástupcu. Zdroj: iMore.com Obľúbený iPhone 5s (na obrázku) sa zrejme čoskoro dočká svojho nástupcu. Zdroj: iMore.com

Okrem už spomínaného displeja sa očakáva, že zariadenie bude vo svojich útrobách ukrývať procesor s čipsetom A9 od Samsungu či TSMC. Vo výbave by nemalo chýbať ochranné sklo displeja so zaoblením 2,5D na spôsob iPhonu 6S.

Samozrejmosťou by mala byť podpora NFC či dvojica fotoaparátov, zadný s rozlíšením 8 megapixelov a predný so snímačom s rozlíšením 1,2 megapixela. Nový iPhone by mal mať jednoliate kovové vyhotovenie s minimálne dvoma farebnými variantmi.

Analytik Kuo dodáva, že nový 4-palcový iPhone bude uvedený na trh v prvom kvartáli 2016 s odhadovanou cenou od 400 do 500 amerických dolárov, čiže zhruba 365 až 460 eur. Zároveň spresnil, že sériová výroba očakávaného iPhonu 7 sa zrejme začne v druhom štvrťroku 2016.

(1 EUR = 1,0902 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.