Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple údajne chystá nový 4-palcový telefón. Príde na trh začiatkom roka 2016

Telefón by mal byť dostupný v kovovom šate a viacerých farbách.

Fanúšikovia iPhonov by sa mohli začiatkom roka 2016 dočkať nového 4-palcového modelu. Malo by ísť o akúsi vynovenú verziu obľúbeného iPhonu 5s. S odvolaním na analytika KGI Securities Ming-Chi Kuoa to uviedol portál Mac Rumors.

Obľúbený iPhone 5s (na obrázku) sa zrejme čoskoro dočká svojho nástupcu. Zdroj: iMore.com Obľúbený iPhone 5s (na obrázku) sa zrejme čoskoro dočká svojho nástupcu. Zdroj: iMore.com

Okrem už spomínaného displeja sa očakáva, že zariadenie bude vo svojich útrobách ukrývať procesor s čipsetom A9 od Samsungu či TSMC. Vo výbave by nemalo chýbať ochranné sklo displeja so zaoblením 2,5D na spôsob iPhonu 6S.

Apple údajne testuje päť verzií nového iPhonu 7
Apple údajne testuje päť verzií nového iPhonu 7

Používatelia chystaného iPhonu by sa mohli dočkať aj bezdrôtového nabíjania.

Samozrejmosťou by mala byť podpora NFC či dvojica fotoaparátov, zadný s rozlíšením 8 megapixelov a predný so snímačom s rozlíšením 1,2 megapixela. Nový iPhone by mal mať jednoliate kovové vyhotovenie s minimálne dvoma farebnými variantmi.

Analytik Kuo dodáva, že nový 4-palcový iPhone bude uvedený na trh v prvom kvartáli 2016 s odhadovanou cenou od 400 do 500 amerických dolárov, čiže zhruba 365 až 460 eur. Zároveň spresnil, že sériová výroba očakávaného iPhonu 7 sa zrejme začne v druhom štvrťroku 2016.

(1 EUR = 1,0902 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.