Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cortana otvára webové stránky bez zadania kompletnej adresy

Hlasová asistentka Microsoftu disponuje funkcionalitou, na ktorú firma oficiálne neupozornila.

Spoločnosť Microsoft pridala do novej verzie virtuálnej osobnej asistentky Cortana novú funkciu. Umožňuje priame načítanie známych webových stránok po zadaní určitého hlasového povelu.

Asistentke tak na zariadení s Windows 10 Mobile stačí nadiktovať základ URL adresy ako napríklad Google či Yahoo bez obvyklých prípon „.com“. Prehliadač následne načíta požadovanú stránku. Na novinku upozornil server WMPowerUser.

. . . .

Nová funkcionalita Cortany (zdroj: redakcia)

Počet stránok, ktoré je zatiaľ možné týmto spôsobom navštíviť, je obmedzený len na pár najnavštevovanejších. Okrem vyššie spomínaných Cortana rozozná weby Wikipédie, CNN, Facebooku, Amazonu či eBay.

Z dôvodu, že Cortana potrebuje úzko spolupracovať s hlavným prehliadačom v smartfóne, zrejme funkcia nemusí byť dostupná okamžite pre všetkých. Používatelia systémov Android a iOS si tak možno ešte nejakú dobu počkajú. Aktuálne je digitálna asistentka Microsoftu na týchto platformách k dispozícii len v testovacej verzii.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.