Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Trápi vás prepojenie Skype a SMS správ vo Windows 10 Mobile? Existuje riešenie

Skype konverzácie v prostredí natívnej aplikácie často nefungujú korektne.

V týchto dňoch sme si podrobne posvietili na mobilnú „desiatku“, ktorá sa čoskoro začne šíriť aj medzi staršími smartfónmi Lumia. Jedným z mnohých problémov, na ktorý sme narazili, bolo nezvládnuté prepojenie Skype a aplikácie Správy. Čiastočné odstránenie problému nie je zložité, je však potrebné vedieť, ako na to.

Koreň problému

Za peripetiami stojí nedávne zahrnutie Skype konverzácií do štandardnej aplikácie pre odosielanie SMS a MMS. Po prihlásení sa do populárneho IM klienta sú totiž prijaté položky zobrazené medzi štandardnými správami zasielanými cez sieť operátora.

Konverzáciám často chýbajú hlavičky a po ich spustení nastáva pád celej aplikácie. Tým, že sa do nich používateľ nemôže dostať, ich zo zoznamu nemôže ani odstrániť. Najčastejšou obeťou softvérového nedostatku sú skupinové konverzácie.

Komplikácie sú individuálne, niektorí používatelia sa môžu stretnúť len s určitými anomáliami, tí šťastnejší problémy nepostrehnú vôbec. Ak však už raz ste medzi „šťastlivcami“, najjednoduchšie riešenie je vypnúť synchronizáciu Skype v nástroji Správy.

Ako na to?

Microsoft zrušenie spolupráce dvoch služieb síce ponúka, no treba sa k nemu prepracovať. Na hlavnej obrazovke aplikácie Správy rozbaľte menu a zvoľte „Nastavenie Skypu“.

. . . .

Prvotný vstup do nastavení prepojenia (zdroj: redakcia)

Tu by sme mali nevyhnutné nastavenia nájsť. Najprv však treba prejsť procedúrou, pri ktorej priradíme svoje telefónne číslo službe Skype. To sa viacerým používateľom, rovnako ako nám, nemusí pozdávať (najmä pri avizovaní možných poplatkov).

Z našej skúsenosti sme však zistili, že telefónne číslo sa po prihlásení do účtu na webe služby nezobrazilo. No ak by aj áno, je ľahké ho následne odstrániť.

Pokiaľ sme na smartfóne číslo vložili, konečne sa dostaneme na obrazovku s nastaveniami prepojenia IM klienta. Na jeho ukončenie postačí vybrať voľbu Odhlásiť sa.

. . . . . .

Krok so zadaním čísla sa nedá preskočiť ani cez možnosť „Neskôr“ (zdroj: redakcia)

Po tomto kroku síce nebudete môcť využívať Skype v prostredí aplikácie Správy, no aspoň sa vyhnete spomínaným problémom.

Možnosť Nastavenia Skypu chýba (zdroj: redakcia) Možnosť Nastavenia Skypu chýba (zdroj: redakcia) Upozorňujeme, že aplikácia môže pri jednotlivých krokoch postupu nečakane padať, najmä pri ukladaní. V takom prípade stačí znova vkročiť do nastavení.

Pozor na aktualizácie

Osobitným prípadom je situácia, kedy používateľ Nastavenia Skypu vôbec nevie nájsť (čo sa opakovane stávalo aj nám). Môžu za to problematické aktualizácie.

Situácia nastáva najmä po prvotnej inštalácii/spustení systému Windows 10 Mobile. Obchod svoju úlohu často nezvláda a viacnásobne sťahuje updaty pre jednotlivé nástroje, často aj v slučke.

Navyše sa zdá, že Obchod nedokáže aktualizovať aplikácie priamo na najnovšiu verziu. Namiesto toho postupne sťahuje jednotlivé záplaty.

Môže sa tak stať, že hoci už prepojenie Skype a Správ funguje, jeho nastavenia v rozbaľovacom menu naďalej nie sú dostupné. Na ďalšiu aktualizáciu, ktorá problém vyrieši, si možno počkáte aj desiatky minút.

Za tip na riešenie ďakujeme čitateľom. Ak ste aj vy zaznamenali problémy s novou verziou platformy od Microsoftu, podeľte sa o ne v diskusii pod článkom alebo v poradni fóra Živé.sk.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.