Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung má vlastniť výhradné právo na Snapdragon 820 až do apríla 2016

Exkluzivita by mohla v roku 2016 spomaliť rozbehnutie trhu so smartfónmi.

Smartfón Samsung Galaxy S7 bude predstavený zrejme „až“ koncom februára. Napriek tomu sa s veľkou pravdepodobnosťou stane prvým zariadením so Snapdragonom 820.Podľa portálu GforGames bude kórejský výrobca vlastniť výhradné právo na tento čipset až do apríla 2016.

Doteraz sa zdalo, že prvým zariadením so Snapdragonom 820 bude Xiaomi Mi 5. Exkluzívne právo pre Samsungu by však spoločnosti Xiaomi zabránilo vydať smartfón skôr, ako v apríli. Rovnaké obmedzenie samozrejme platí aj pre ostatných výrobcov.

Tieto informácie by mohli potvrdiť dohady, že Samsung pripravuje vydanie novej vlajkovej lode na prvý kvartál budúceho roka.

Pridelenie exkluzívneho práva pravdepodobne nie je náhodné. Práve Samsung totiž zabezpečuje výrobu Snapdragona 820 pre firmu Qualcomm. Spoločnosť bola údajne aj prvým partnerom, ktorý nového „draka“ testoval v interných podmienkach.

Kvôli skorším správam sa domnievame, že Samsung Galaxy S7 bude dostupný vo verzii s Exynosom a aj Snapdragonom, rovnako ako minuloročný model. K téme však zatiaľ nie sú dostupné žiadne oficiálne informácie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.