Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

YU má novú vlajkovú loď Yutopia, využíva Cyanogen OS

Novinka, určená náročnejším zákazníkom, prichádza zatiaľ na indický trh.

Značka YU, za ktorou stojí indický výrobca Micromax, rozširuje portfólio svojich produktov o ďalšiu mobilnú novinku. K smartfónom ako Yureka alebo Yuphoria sa pridáva novinka s označením Yutopia. Má ísť o prémiovú vlajkovú loď značky.     

YU Yutopia (zdroj: GSMArena.com) YU Yutopia (zdroj: GSMArena.com) Yutopia prichádza v hliníkovom unibody dizajne. Displej je 5,2-palcový LCD s rozlíšením QHD, ktorý dodala firma Sharp.

V útrobách podľa webu GSMArena.com nájdeme čipset Qualcomm Snapdragon 810 so 4 GB operačnej pamäte RAM (DDR4) a 32 GB vnútorného flash priestoru s možnosťou ďalšieho rozširovania pomocou pamäťových kariet microSD.

Telefón tiež ponúka potenciálnym zákazníkom 21-megapixelový hlavný fotoaparát na zadnej strane. Využíva senzor Sony IMX230 a má aj optickú stabilizáciu obrazu. Predná kamera je 8-megapixelová.

Výhodou je tiež prítomnosť snímača odtlačkov prstov, ktorý si svoje miesto našiel na zadnej strane. Ďalej nechýba podpora DTS pri audiu, pričom základné balenie telefónu má obsahovať aj slúchadlá Little Birds od House of Marley. Batéria má kapacitu 3 000 mAh. Je nevyberateľná, no podporuje rýchle nabíjanie (Qualcomm QuickCharge 2.0).

Z pohľadu softvérovej výbavy, Yutopia využíva Cyanogen OS 12.1, ktorý je založený na 5.1 Lollipop. Aktualizácia na Marshmallow je už ohlásená.

YU Yutopia sa predbežne bude ponúkať exkluzívne na indickom trhu. Predaj štartuje ešte koncom tohto roka.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.