Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung aj LG sa vraj do 4K smartfónov nehrnú

Podľa nepotvrdených správ ani jeden výrobca nechystá pre budúci rok 4K smartfón.

Hoci výrobcovia už z pohľadu nasadzovania 4K displejov do mobilných telefónov ukázali smer (predovšetkým ide o model Xperia Z5 Premium od Sony), podľa dostupných správ sa ďalší poprední výrobcovia do 4K smartfónov nehrnú. A to vrátane Samsungu a LG, ktorých sa najnovšie neoficiálne správy priamo týkajú. Na tému upozorňuje web PhoneArena.com.

Obe kórejské spoločnosti údajne nemajú v pláne budúci rok predstaviť ani jeden telefón so 4K displejom. Dôvodov má byť viac. Napríklad chýbajúci (dostatočne kvalitný a zaujímavý) 4K obsah a tiež nemalé komplikácie, ktoré s nasadením 4K displejov do telefónov vznikajú: potenciálne vysoká spotreba a tým aj slabá výdrž telefónov či prehrievanie.

To však neznamená, že výrobcovia zariadení neplánujú progresívne novinky aj z pohľadu displejov. Skôr však podľa dobre informovaných zdrojov môžeme očakávať vylepšenia súčasných technológií – čiže predovšetkým spotreby 1440p panelov (tam rozhodne sú rezervy) alebo viditeľnosť obsahu na priamom slnku.

Opäť dodávame, že ide o nepotvrdené informácie. Tie sú zároveň v rozpore s inými fámami, podľa ktorých naopak Samsung kuchtí „prémiovú verziu“ smartfónu Galaxy S7, ktorá by mala disponovať okrem iného práve 4K displejom.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.