Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Uber čoskoro privoláte aj cez Facebook Messenger

Taxík privoláte kliknutím na adresu alebo cez špeciálne tlačidlo.

Facebook začal v týchto dňoch testovanie novej funkcie v prostredí aplikácie Messenger. Vďaka nej si používatelia privolajú auto cez službu Uber, a to priamo v zobrazovanom chatovom okne. Upozorňuje na to tlačová správa spoločnosti.

Objednať jazdu bude možné priamo z chatu (zdroj: Facebook News Room) Objednať jazdu bude možné priamo z chatu (zdroj: Facebook News Room)

Nové partnerstvo umožní cez aplikáciu Facebook Messenger nielen auto objednať, ale zároveň zaň zaplatiť. Chýbať nebudú priebežné informácie o umiestnení vozidla v premávke prostredníctvom správ.

Integrácia funkcie sa docielila pomocou API od Uberu, ktorý bol vytvorený špeciálne pre vývojárov aplikácií. V súčasnosti podobnou vymoženosťou disponujú napríklad Mapy od Google, a to aj v rámci Slovenskej republiky respektíve Bratislavy.

Ako zdôraznil Facebook, testovaná novinka je v súčasnosti dostupná iba v rámci vybraných miest USA. Postupom času bude expandovať do ďalších oblastí. Dostupnosť v našej krajine ale zatiaľ nie je známa.

Bližšie funkciu popisuje oficiálne video od Facebooku:

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.