Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mobilný Pokec už má miestnosti. V samostatnej aplikácii

Najžiadanejšiu funkciu priniesli tvorcovia zvlášť. Aplikáciu len previazali s hlavnou.

Slovenská komunitná služba Pokec.sk nedávno sprístupnila majoritnú aktualizáciu svojej mobilnej aplikácie pre Android. Nová verzia prináša očakávanú novinku – Miestnosti. Praktická realizácia ale prekvapí. Ide o samostatnú aplikáciu.

Chatovať neumožňuje

Používateľ nájde v menu aplikácie Pokec iba odkaz „Miestnosti“, ktorý si vyžiada inštaláciu druhej aplikácie s rovnakým názvom. Miestnosti potom ponúkajú náhľad na všetky chatovacie skupiny.

Po vstupe do miestnosti sa zobrazia verejné príspevky, ktoré sa dajú filtrovať takisto ako na webe podľa pohlavia. Nechýba tlačidlo pre načítanie zoznamu prihlásených ľudí. Rovnako sa dá rozhodnúť, či používateľ chce vidieť všetkých alebo len ženy / mužov.

Najdôležitejšou informáciou je, že samotné kontaktovanie osoby alebo prezeranie kompletných používateľských profilov už prebieha cez hlavnú aplikáciu Pokec tak ako doposiaľ.

. . . . . .

Mobilná aplikácia Pokec Miestnosti 1.0 (zdroj: autor)

Chceli zachovať aktivitu používateľa

Na rozhodnutie priniesť dve aplikácie vplývalo viacero dôvodov. „Hlavným bolo zachovanie aktivity používateľa v miestnosti aj pri inej súbežnej aktivite na Pokeci,“ vysvetlil dôvody pre uvedenie dvoch samostatných aplikácií šéf Pokecu František Novák.

Vývojári už teda počítajú s novinkami v ďalších verziách Androidu, ktoré budú obsahovať podporu viacerých okien, čo ešte viac podporí súbežnú aktivitu vo viacerých aplikáciách.

„Zároveň z technologického pohľadu dve aplikácie znamenajú podstatne rýchlejší vývoj, menej obmedzení vychádzajúcich z limitov systému Android a podstatne väčšiu stabilitu,“ dodal Novák.

Kvalitnejšie fotky a šetrenie dát

Pokec vo verzii 2.0 zároveň ponúka nahrávanie fotiek vo vysokom rozlíšení. Po podržaní prsta na správe alebo doručenej snímke sa zas objavia dodatočné možnosti. Text sa dá preposlať cez rýchlu poštu alebo skopírovať do schránky.

V prípade fotografie používateľ môže obsah uložiť do albumu na svojom profile alebo do pamäte zariadenia.

V albumoch zas pribudla funkcia pre sťahovanie ľubovoľných fotografií. Stačí dotykom označiť vybraný obsah a ťuknúť na tlačidlo pre uloženie.

Aplikácia popritom šetrí mobilné dáta. Po zmene internetového pripojenia na sieť operátora namiesto Wi-Fi softvér automaticky zmení kvalitu zobrazovaných fotiek, vďaka čomu by sa malo ušetriť 35 percent z objemu prenášaných dát.

. . . . . .

Mobilná aplikácia Pokec.sk 2.0 (zdroj: autor)

Pre iOS po novom roku

Novinku Miestnosti si za desať dní od oficiálneho sprístupnenia stiahlo vyše 14 tisíc používateľov. Hlavnú aplikáciu Pokec vo verzii 2.0 počas rovnakého obdobia využívalo zhruba 110 tisíc ľudí.

Miestnosti pre iOS sprístupnia podľa Nováka približne do polovice januára.

Poznámka: Službu Pokec prevádzkuje Azet.sk, ktorý vydáva aj MobilManiu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.