Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gionee Marathon M5 Plus a M5 Enjoy: Silné batérie aj biometria

Novinky od Gionee sa môžu pochváliť aj batériami s neobvykle vysokou kapacitou.

Spoločnosť Gionee rozširuje ponuku svojich smartfónov o dve novinky. Obe boli predstavené v Číne. Ide o Marathon M5 Plus a M5 Enjoy, informuje napríklad web GSMArena.com.

Gionee Marathon M5 Plus: 6-palcový displej

Novinka M5 Plus nadväzuje na pôvodný model M5. Viaceré parametre sú však upravené. Zariadenie ponúkne 6-palcový AMOLED displej s rozlíšením Full HD, kým M5 má 5,5-palcový displej s rozlíšením 720p.

V útrobách nájdeme osemjadrový čipset Mediatek MT6753, ktorý je doplnený o 3 GB operačnej pamäte RAM a (voči M5 dvojnásobok) internej flash pamäte – 64 GB. Flash sa dá ďalej rozširovať pomocou pamäťových kariet microSD (128 GB maximum).

Gionee Marathon M5 Plus Gionee Marathon M5 Plus Gionee Marathon M5 Plus Gionee Marathon M5 Plus

Na zadnej strane nájdeme 13-megapixelový hlavný fotoaparát s LED bleskom, predná kamera je 5-megapixelová. Na prednej strane ešte stojí za pozornosť tlačidlo Home, do ktorého je integrovaná veľká novinka modelu: snímač odtlačkov prstov.

Veľký rozdiel medzi M5 a M5 Plus predstavuje aj batéria. Kým M5 má batériu s vysokou kapacitou 6 020 mAh, M5 Plus má síce „len“ 5 020mAh batériu, no stále ide o nadpriemer v porovnaní s väčšinou iných smartfónov. Zariadenie podporuje aj rýchle nabíjanie (cez USB Type-C konektor).

Smartfón ďalej podporuje 2G/3G/LTE, Bluetooth 4.0 a využíva operačný systém Android 5.1 Lollipop s grafickou nadstavbou Amigo OS vo verzii 3.1. Má rozmery 160,9 × 81,2 × 8,4 mm a hmotnosť 208 g.

Gionee Marathon M5 Plus Gionee Marathon M5 Plus Gionee Marathon M5 Plus Gionee Marathon M5 Plus

Predaj nového smartfónu Gionee Marathon M5 Plus už odštartoval. Orientačná cena sa pohybuje okolo 350 eur.

Gionee Marathon M5 Enjoy: Silná batéria pod tri stovky

Popri M5 Plus predstavila firma Gionee aj svoju ďalšiu novinku: Marathon M5 Enjoy. Aj tento telefón vychádza z modelu M5 a má aj podobné parametre.

No kým M5 disponuje spomínaným AMOLED panelom s uhlopriečkou 5,5 palca, novinka Enjoy má TFT panel s rozlíšením 720p. Aj pri tejto novinke sa znižovala kapacita batérie – opäť na hodnotu 5 000 mAh, čo je však stále veľmi solídna kapacita.

Gionee Marathon M5 Enjoy Gionee Marathon M5 Enjoy Gionee Marathon M5 Enjoy Gionee Marathon M5 Enjoy

M5 Enjoy ďalej disponuje 8-megapixelovým fotoaparátom namiesto 13-megapixelového, no opäť prináša snímač odtlačkov prstov, ktorý u M5 nenájdeme.

Ďalšie parametre zahŕňajú štvorjadrový čipset Mediatek MT6735, 3 GB RAM, 16 GB vnútorného flash priestoru s podporou kariet či operačný systém Android 5.1 Lollipop.

Aj u tohto modelu už poznáme predajnú cenu. V prepočte sa pohybuje okolo hranice 284 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.