Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Máte Lumiu 950 XL? Display Dock môžete získať zadarmo (návod)

Najspoľahlivejšou cestou je nákup zo zahraničia. Ide to však aj trikom.

Microsoft na niektorých trhoch ponúka špeciálnu promo akciu, v rámci ktorej ponúka Display Dock pre funkciu Continuum zadarmo k novej Lumii 950 XL. Na Slovensku síce táto akcia neprebieha a Slováci by si dokovaciu stanicu mali kupovať za plnú cenu asi 80 eur.

V susednom Česku ale akcia naplno beží, tú istú stanicu dávajú zadarmo. Tento stav dáva príležitosť pre šikovnejších Slovákov ako Display Dock získať zadarmo aj keď si telefón zakúpili na Slovensku. Nebude to však také jednoduché.

Upozornenie: Ponuka je platná pri nákupe do 31. januára 2016, promo kód musí byť uplatnený do 29. februára 2016. Akcia je však obmedzená počtom kusov dostupných na danom trhu.

Objednanie zo zahraničia

Najpriamočiarejším spôsobom, ako bezplatný Display Dock získať, je zakúpenie telefónu priamo zo zahraničia. Pomôže napríklad susedná Česká republika, kde sú Lumie dostupné priamo cez Microsoft Store. Používatelia však hlásia, že problémy by nemali robiť ani smartfóny z distribúcie bežných predajcov elektroniky.

Po doručení telefónu je pri prvom spustení potrebné ponechať regionálne nastavenia pre ČR (neskôr sa dajú zmeniť). Vďaka tomu bude automaticky nainštalovaná aplikácia Lumia Offers. Tú treba spustiť a nájsť danú ponuku.

Na e-mailovú adresu bude následne zaslaný promo kód. Vloží sa pri samostatnom nákupe Display Docku z Microsoft Store. Suma za objednávku bude automaticky znížená na nulu.

Microsoft Display Dock pre Continuum (zdroj: Martin Hodás) Microsoft Display Dock pre Continuum (zdroj: Martin Hodás)

Má to háčik

Celý proces však so sebou prináša dve komplikácie. Prvou je nutnosť vlastniť českú SIM kartu. Bez nej sa totiž ponuky v aplikácii Lumia Offers nezobrazia. Získať SIM od našich susedov ale nie je vôbec ťažké.

Druhým potenciálnym problémom je doprava, keďže na rozdiel od britského či nemeckého, český Microsoft Store neponúka doručenie tovaru na Slovensko. Doprava z obchodu cez UPS je však zadarmo a podľa informácií podpory spoločnosti nie je problém dodatočne cez kuriérsku službu upraviť dodaciu adresu, hoci do susednej krajiny.

Microsoft Display Dock pre Continuum (zdroj: Martin Hodás) Microsoft Display Dock pre Continuum (zdroj: Martin Hodás)

Zo Slovenska len trikom

Slovenskí zákazníci Microsoftu môžu skúsiť malý trik, jeho funkčnosť však nie je zaručená.

Ostáva v platnosti, že v telefóne zakúpenom na našom území musí byť nastavený (napríklad) český región a vložená česká SIM karta. Ak ste už predtým zvolili iný región, je potrebné vykonať obnovenie do továrenských nastavení.

Vďaka tomu by aplikácia Lumia Offers mala sprostredkovať potrebný promo kód. Najväčším problémom však je, že nástroj veľmi často nefunguje spoľahlivo. Používateľovi nezobrazuje dostupnosť ponuky.

To isté platí aj pre zákazníkov so zariadeniami zakúpenými v zahraničí. V takom prípade treba svoj nárok uplatniť prostredníctvom podpory spoločnosti Microsoft. Ak ste však smartfón v skutočnosti nekúpili v jednej z krajín, kde akcia platí, pravdepodobne vyjdete naprázdno.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.