Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Huawei dodal 100 miliónov smartfónov, chystá expanziu na americkom trhu

Dosiahnutím týchto čísel sa spoločnosť stáva trojkou na celosvetovom trhu so smartfónmi.

Huawei sa na konci tohto roka zapíše do „elitného klubu“. Firma totiž podľa odhadov za tento rok pošle do distribúcie viac ako 100 miliónov smartfónov, čím sa dostane do spoločnosti firiem Apple a Samsung. Tieto firmy uvedenú hranicu prekonávajú už niekoľko rokov po sebe. Huawei zverejnil čísla na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Nexus 6P Nexus 6P

Huawei má za sebou úspešný rok, počas ktorého sa stal čínskou smartfónovou jednotkou a podľa počtu distribuovaných kusov zároveň trojkou na globálnom trhu.

Spoločnosť uviedla do predaja v prvej polovici roku vlajkový model P8, nasledovaný o niekoľko mesiacov neskôr zdokonaleným phabletom Mate S. Pred koncom roka navyše stihla v Číne predstaviť a začať predávať model Mate 8.

Amerika má zaistiť pokračovanie rastu

Práve šesťpalcové zariadenie si odkrúti svoju premiéru pre globálny trh na januárovom veľtrhu CES 2016 v Las Vegas. Tým chce firma odštartovať novú expanziu na americkom trhu, kde bola doposiaľ vnímaná ako menej dôveryhodná. Dôvodom malo byť možné napojenie na čínsku vládu. Predávala tu iba vybrané alebo špeciálne modely, spravidla ušité na mieru operátorom.

Ponuka mobilov Huawei je na americkom trhu zatiaľ pomerne chudobná. Okrem brandovaných smartfónov (ale tiež „hlúpych“ telefónov) pre tamojších operátorov je z aktuálnych globálnych modelov dostupný iba Huawei P8 Lite (zdroj: Huawei) Ponuka mobilov Huawei je na americkom trhu zatiaľ pomerne chudobná. Okrem brandovaných smartfónov (ale tiež „hlúpych“ telefónov) pre tamojších operátorov je z aktuálnych globálnych modelov dostupný iba Huawei P8 Lite (zdroj: Huawei)

Na rozdiel od minulosti, Číňania už aspoň čiastočne ponúkajú možnosť nahliadnuť pod veko svojho podnikania, aby obavy rozptýlili. Zákazníci za oceánom aj napriek niektorým problémom oceňujú kvality smartfónu Nexus 6P, ktorý Huawei vyrába pre Google.

Okrem Mate 8 začne spoločnosť v priebehu budúceho roka na americkom trhu predávať tiež smartfón svojej druhej značky – Honor 5X – pričom ponúknuť má aj nové inteligentné hodinky.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.