Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LG V10 v USA vykročilo správnou nohou. Predalo sa takmer pol milióna kusov

Model sa zapáčil hlavne mladšej generácii. Zaujali multimédiá.

Elegantný smartfón LG V10, ktorý sa v rodnej Kórei veľmi neujal, zrejme v USA vykročil správnou nohou. 45 dní po príchode na tamojší trh bolo totiž predaných viac než 450-tisíc zariadení. Na správu upozornil web Android Central.

Výrobca pri tejto príležitosti zverejnil aj pár štatistík. Podľa nich spadalo až 37 percent zákazníkov do vekovej kategórie od 25 do 34 rokov, pričom mierne zvýšený bol aj dopyt u mladších používateľov.

Na túto vekovú skupinu malo, medzi iným, vplyv aj ľahké vytváranie a zdieľanie videoobsahu. Z hľadiska zamestnania si smartfón obľúbili napríklad administratívni pracovníci vo veľkých mestách.

LG V10 (zdroj: LG) LG V10 (zdroj: LG)

Pre porovnanie, konkurenčné Xiaomi je v Číne ešte väčším hitom. Za mesiac predalo až 1,5 milióna smartfónov Xiaomi Redmi Note 2.

LG V10 je vybavené hlavným 5,7-palcovým a sekundárnym 2,1-palcovým displejom, vedľa ktorého sa nachádza selfie kamera s dvoma 5Mpx šošovkami.

Na zadnej strane zariadenia sa nachádza 16Mpx fotoaparát s laserovým autofokusom. Vzadu nájdeme aj hardvérové tlačidlá, presne tak, ako je to u LG v posledných rokoch zvykom.

Telefón sa na Slovensku začal predávať ešte len v priebehu tohto mesiaca.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.