Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

OLED displeje pre iPhony majú dodať dve firmy

Na prvé smartfóny s OLED displejmi od Apple si však ešte počkáme.

Spoločnosť Apple je údajne veľmi blízko podpísaniu definitívnej dohody s kórejskými výrobcami LG a Samsung. V rámci spomínanej dohody sa obe firmy stanú dodávateľmi OLED displejov pre iPhony novej generácie.

Podobné iPhony s OLED displejmi by sa mohli na trhu objaviť v horizonte roka 2018, respektíve 2019.

Obe firmy sa ako eventuálni partneri spomínali už predtým. Zároveň dobre informované zdroje kórejskému listu Electronic Times mali potvrdiť, že LG aj Samsung v priebehu nasledujúcich rokov preinvestujú miliardy eur na rozšírenie aj vylepšenie svojich súčasných výrobných kapacít na OLED panely.

LG má tiež presedlať na nový výrobný proces panelov (šiestej generácie) a má byť zároveň exkluzívnym dodávateľom OLED panelov pre druhú generáciu hodiniek Apple Watch. Predstavenie nových hodiniek sa očakáva niekedy v marci budúceho roka.

Rokovania mali byť podľa dostupných správ tvrdé. Firma Apple mala napríklad od Samsungu vyžadovať súhlas s tým, aby boli jeho marže na OLED panely len jednociferné.

Stojí pritom za povšimnutie, že firma Apple má sama koketovať s vývojom aj produkciou vlastných displejov. Založila za týmto účelom aj špeciálne vývojové centrum na progresívne displejové technológie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.