Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

O2: Odštartujeme internet na novej frekvencii

Operátor chystá viaceré novinky. Vianočné rozhovory na Živé.sk.
Pozrite si už vydané články zo série:
fixné / mobilné služby
mobilné / fixné služby
Satro
Skylink
UPC
DSi Data

Antik

Štvorka

Swan

. .
Slovanet

Aj tento rok si redakcia Živé.sk pripravila pre svojich čitateľov sériu rozhovorov s najväčšími telekomunikačnými poskytovateľmi na Slovensku. Už tretí ročník rozhovorov vám ponúkame postupne, počas celých sviatkov.

Dnes vám prinášame rozhovor s O2. Odpovedala hovorkyňa Martina Jamrichová.

Operátor začal ponúkať neobmedzené volania aj k nižším paušálom, ak bonus daruje niekto s vysokým paušálom. O2 chcelo zdieľať sieť s Orangeom, nakoniec sa však spolu nedohodli. Operátor tak zredukoval svoj plán a LTE ponúkol iba pre štvrtinu populácie. Pôvodne to mala byť polovica.

Aké novinky ste klientom počas uplynulého roka priniesli?

Najvýznamnejšie služby, ktoré sme v roku 2015 predstavili:

  • Zákazníci s Platinovým a Diamantovým O2 Paušálom môžu až 4 svojim známym s aktivovaným programom O2 Paušál darovať nekonečné bezplatné hovory. Ak má teda napríklad jeden z rodiny (alebo partie) aktivovaný jeden z uvedených paušálov, neobmedzene môžu volať všetci piati (1+4) do všetkých sietí na Slovensku, v Českej republike a do všetkých krajín EÚ.
  • Zákazníkom sme umožnili využívať najrýchlejšiu 4G sieť v Českej republike, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Chorvátsku, Slovinsku, Rusku, USA, Nemecku, Holandsku a Taliansku a to bez akéhokoľvek poplatku navyše. V ČR využívajú zákazníci LTE tak, ako keby boli doma na Slovensku (rovnaké ceny), v ostatných krajinách platí príslušná roamingová tarifa.
  • V lete (júl a august) sme priniesli ponuku roamingových volaní z krajín EÚ za ceny ako na Slovensku pre všetkých zákazníkov automaticky, bez nutnosti akejkoľvek aktivácie alebo poplatku.
  • V závere roka sme priniesli novinku v Zlatom O2 Paušále, bez zmeny ceny sa z programu stal neobmedzený paušál na volania a SMS.
  • Udržali sme najvyššie bonusy na zariadenia na trhu.
  • 13 najväčších slovenských miest sme pokryli vlastnou 4G sieťou, čím sme pokrytie rozšírili na 25% populácie Slovenska. V tomto roku plánujeme pokryť takmer 60 % populácie.
  • Existujúcu propozíciu Internet s Bonusom (20 GB dát, 264 eur bonus na tablet, 20 eur mesačne) sme obohatili o novinku Internet s Bonusom mini, kedy má zákazník za 9 eur mesačne 1 GB dát a 96 eur bonus na zariadenie

Ilustračná snímka Ilustračná snímka
Počas roka 2015 všetci operátori budovali LTE siete. Na aký aspekt pri mobilných sieťach sa zameriate tento rok? Plánujete výrazne rozširovať dostupnosť siete, alebo chcete skôr zvyšovať rýchlosti? Môžete uviesť, aké pokrytie by mohla 4G sieť na konci roka dosiahnuť?

V tomto roku sa plánujeme zamerať na rozširovanie 4G siete, ktorou chceme koncom roka pokrývať už približne 60 % populácie SR.

Internet cez nové frekvencie v 3 obciach

Vlastníte frekvencie v pásme 3,5 GHz na poskytovanie internetu. Môžete uviesť, kde rozšírite službu? Budete navyšovať rýchlosti? Plánujete poskytovať takýto internet aj bežným klientom?

V tomto roku plánujeme spustiť komerčnú pilotnú prevádzku na frekvencii 3,5 GHz v troch obciach západného Slovenska.

Očakávate, že bude rásť dátová spotreba zákazníkov? Uvažujete nad zvyšovaním objemov dátových balíčkov?

Trendom posledných rokov je zvyšujúca sa dátová spotreba našich zákazníkov nielen v celkovom meradle (čoraz viac zákazníkov sa pripája do internetu prostredníctvom svojho mobilného zariadenia), ale aj priemerná spotreba vychádzajúca na jedného zákazníka.

Kliknite pre zobrazenie kompletnej odpovede

Kopírujeme aj potreby zákazníkov pri využívaní sekundárnych mobilných zariadení, kde sledujeme zvyšujúci sa dopyt. Riešenie sme priniesli v podobe ponuky Internet s bonusom, zameranej na tablety.

Na trh vstúpil 4. mobilný operátor. Ako vás nováčik ovplyvnil? Budete reagovať na jeho ponuku?

Nezvykneme komentovať kroky spoločností podnikajúcich na telekomunikačnom trhu. Ani doteraz sme však virtuálnych mobilných operátorov nepovažovali za našu priamu konkurenciu, keďže cieľová skupina zákazníkov virtuálnych operátorov je značne špecifická a často naviazaná na vernostné programy partnerov.

Na Slovensku dlhodobo pôsobí viacero virtuálnych operátorov, pričom k dnešnému dňu môžeme o úspechu hovoriť len pri Tesco mobile.

Plánujete počas roka 2016 spustiť službu VoLTE?

V tomto roku plánujeme túto službu testovať. Viac informácií k danej téme včas poskytneme.

Ďalšie odpovede operátora

Ilustračná snímka Ilustračná snímka
Na otázky nižšie odpovedalo O2 len nekonkrétne alebo vôbec. V článku ich prinášame pre úplnosť.

Aké novinky plánujete pri mobilných službách tento rok? Dočkáme sa zníženia nákladov pre zákazníkov, najmä základnej ceny za minútu a SMS?

O všetkých novinkách, ktoré prinesieme počas roka, budeme našich zákazníkov včas informovať, tak ako tomu bolo doteraz.

EÚ rozhodla, že od roku 2017 by mali skončiť roamingové poplatky v celej únii. Uvažujete o tom, že všetky takéto poplatky zrušíte ešte počas tohto roka?

O všetkých novinkách, ktoré prinesieme počas tohto roka, budeme našich zákazníkov včas informovať.

Plánujete rozširovať svoje portfólio ICT služieb, resp. služieb mimo mobilnej a fixnej komunikácie?

Ako komplexný operátor poskytujúci služby na mobilnej a fixnej infraštruktúre plánujeme pokračovať v dopĺňaní svojho portfólia o ďalšie zaujímavé služby. O všetkých novinkách, ktoré prinesieme, budeme našich zákazníkov včas informovať.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.