Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Facebook testoval trpezlivosť používateľov. Umelou chybovou hláškou

Umelo navodenou stratou pripojenia prevádzkovateľ zisťoval čas, po ktorom ľudia stratia záujem o sociálnu sieť.

Facebook zisťoval čas, po ktorom používateľ stratí trpezlivosť a kvôli technickým problémom prestane používať mobilnú aplikáciu pre Android. Na správu upozornil server The Verge s odvolaním sa na web The Information.

Bez sociálnej siete nedokážu žiť

Najväčšia sociálna sieť konkrétne zobrazovala náhodným používateľom chybovú notifikáciu. Údajný problém s pripojením mohol niektorých používateľov „odstaviť“ zo sociálnej siete aj na niekoľko hodín.

Vývojári napokon dospeli k zaujímavému zisteniu. „Ľudia nikdy neprestali s opätovnými pokusmi o načítanie aplikácie,“ tvrdí pre The Information neznámy zdroj z prostredia spoločnosti.

Neexperimentoval prvýkrát

Facebook nemanipuloval s používateľmi po prvýkrát. Koncom júna 2014 zverejnil štúdiu o vplyve pozitívne a negatívne ladených príspevkov na náladu používateľa. Vybranej vzorke sa pri teste na stránke objavoval len kladný alebo záporný obsah.

Spomínané správanie vrhá na internetovú službu zlé svetlo. Na podobné pokusy ale má plné právo. Používatelia s nimi súhlasia v rámci odsúhlasených Pravidiel používania.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.