Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová vlajková loď od Huawei mieri aj na Slovensko

CES 2016   Huawei Mate 8 sa pýši vysokým výkonom a štýlovým tenkým telom.

Čínsky výrobca uviedol novú vlajkovú loď Mate 8 v svojej domácej krajine ešte koncom minulého roka, avšak na CES 2016 oznámil dostupnosť aj v ďalších krajinách.

Na náš trh by sa mal smartfón dostať v druhej polovici prvého štvrťroku. Predpokladaná maloobchodná cena je 599 eur.

Huawei Mate 8 púta pozornosť jednoliatym kovovým telom aj veľkým 6-palcovým displejom s Full HD rozlíšením. Vďaka úzkym okrajom je pomer displeja k veľkosti zariadenia 83 percent. Na zadnej strane Mate 8 ukrýva 16-megapixelový fotoaparát so snímačom od Sony. Pod fotoaparátom sa nachádza senzor na odtlačok prsta.

Huawei Mate 8 si aj napriek veľkej obrazovke zachováva kompaktné rozmery Huawei Mate 8 si aj napriek veľkej obrazovke zachováva kompaktné rozmery

Vo vnútri zariadenia drieme výkonný 64-bitový procesor Kirin 950 s osmičkou jadier. Štyri jadrá bežia na frekvencii 2,3 GHz a zvyšné štyri na frekvencii 1,8 GHz. Ďalej smartfón disponuje 3 GB pamäťou RAM a 32 GB úložiskom, ktoré je možné rozšíriť prostredníctvom pamäťových kariet. Výrobca v zariadení použil batériu s kapacitou 4 000 mAh, ktorá využíva technológiu rýchleho nabíjania.

Huawei Mate 8 beží na Androide vo verzii 6.0 s nadstavbou EMUI 4.0, ktorá umožňuje automatickú defragmentáciu a režim rozdelenej obrazovky pre pokročilý multitasking.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.