Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone využíval mobilné dáta v hodnote 2 000 dolárov bez vedomia majiteľa

Teenager používal smartfón v domnienke, že je pripojený na domácu Wi-Fi sieť. V skutočnosti ale zariadenie v rámci funkcie Wi-Fi Assist využívalo mobilné dáta.

Nie je žiadnou zvláštnosťou, že niektoré zariadenia sú vybavené funkciami, ktorým úplne nerozumieme. Na túto skutočnosť doplatil aj teenager menom Ashton Finegold, ktorý kvôli funkcii Wi-Fi Assist na svojom iPhone presurfoval približne 144 GB prostredníctvom mobilnej siete.

A hoci jeho smartfón „poznal“ domácu Wi-Fi sieť, systém usúdil, že signál je prislabý a lepšou voľbou bude využívanie mobilných dát. Ako informoval web CBS News, za vinníka by mohol byť považovaný aj samotný výrobca, ktorý situáciu nekomentoval. Wi-Fi Assist je totiž v iOS 9 predvolene zapnutý.

Že niečo nie je v poriadku už naznačovala SMS od operátora, podľa ktorej sa mladík blížil k vyčerpaniu svojho dátového balíčka. Ashton ale s presvedčením, že zariadenie je pripojené k Wi-Fi sieti, správu ignoroval.

Výsledkom tak bola faktúra od mobilného operátora v hodnote 2 021,07 dolára (asi 1 880 eur), podľa ktorej bolo presurfovaných približne 144 GB dát. Bežne sa pritom suma pohybovala okolo 250 dolárov (asi 230 eur) mesačne.

 

Ako je možné vidieť na videu, vypnutie funkcie nie je zložité. V Nastaveniach sa dotknutá položka nachádza v skupine Mobilné pod zoznamom aplikácií, ktoré môžu využívať mobilné dátové prenosy.

Podobnou funkciou ale disponujú aj konkurenčné Samsungy. V ich prípade je nazvaná ako Inteligentné prepínanie sietí a nachádza sa v menu Wi-Fi sietí.

(1 EUR = 1,0742 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.