Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Značka Motorola má celkom zmiznúť zo smartfónov

Čínska firma Lenovo chystá ohľadne značky Motorola tento rok zásadnejšie novinky.

Smartfóny od Motoroly sú od roku 2014 produkované pod firmou Lenovo, ktorá jej aktuálnym vlastníkom Motorola Mobility. Predtým patrila pod Google. Tento rok však podľa dostupných správ príde k dôležitým zmenám, ktoré sa priamo týkajú značky Motorola ako takej.

Ako uvádzajú weby CNET News či Phonearena.com, nová stratégia firmy Lenovo už počíta s tým, že značka Motorola celkom zmizne zo smartfónového biznisu.

Telefóny ako také sa však samozrejme budú objavovať aj naďalej. Lenovo však už plánuje využívať len ikonické logo „M“ a produkty by mali byť brandované ako „Moto“, respektíve „Moto by Lenovo“. Značka Moto by mala prislúchať primárne telefónom pre náročnejších zákazníkov, kým budgetové zariadenia budú spadať pod Vibe. Zmenu nepriamo ohlásil popredný predstaviteľ Motoroly Rick Osterloh počas rozhovoru pre CNET News v rámci konania CES 2016 v Las Vegas.

Motorola Mobility však prízvukuje, že napriek týmto zmenám ostane existovať ako takzvaná „Lenovo company“ a naďalej vyvíja a dizajnuje mobilné produkty. Označenie „Motorola“ pritom nebolo na nových produktoch použité od roku 2013, vtedy prišla pôvodná verzia Moto X.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.