Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smartfón od 8S Mobile: Dva displeje aj prémiové parametre

VIDEO Novinka s dvoma displejmi bola prezentovaná v Las Vegas.

Čínska spoločnosť Shenzhen Hexiang Elecronics (alias 8SMobile) priniesla do Las Vegas ukázať potenciálne zaujímavé zariadenie.

Ide o smartfón s dvojicou veľkých displejov na každej strane, v štýle napríklad Yotaphone od ruských Yota Devices. Novinka 8S105 taktiež využíva kombináciu klasického LCD displeja a E Ink jednotky. Tá je vhodná napríklad na čítanie textov aj na priamom slnku a navyše má veľmi nízku spotrebu. Preto sú E Ink displeje najčastejšie osadzované do čítačiek kníh.

zdroj: Liliputing.com zdroj: Liliputing.com

Zariadenie konkrétne disponuje hlavným 5,2-palcovým displejom s Full HD rozlíšením a „sekundárnym“ displejom s uhlopriečkou 4,7 palca a rozlíšením 960 × 540 bodov, píše web Liliputing.com.

Ďalšie parametre zahŕňajú 64-bitový čipset MediaTek MT6752 s osemjadrovým procesorom, 3 GB operačnej pamäte RAM, 32 GB vnútorného flashu či podporu pre LTE. Nechýba ani 13-megapixelový hlavný fotoaparát, 8-megapixelová predná kamera a batéria s kapacitou 2 500 mAh.

Smartfón so systémom Android však na CES 2016 mal podobu len prototypu. 8SMobile je totiž len výrobca a hľadá si partnera, ktorý sa postará o predaj a distribúciu nového telefónu. Výsledný produkt tak môže byť na trhu napokon dostupný pod iným názvom.

zdroj: Liliputing.com zdroj: Liliputing.com

Orientačná cena smarfónu by sa mohla pohybovať okolo 500 – 600 eur, pričom do predaja by sa mohol dostať niekedy v marci tohto roka.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.