Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

4ka prekonala métu 100-tisíc zákazníkov. Štvrtinu klientov má od konkurencie

Dátový balík od operátora využíva štvrtina klientov. Nováčik potvrdil aj svoj plán s pokrytím do konca roka.

. .
Spoločnosť Swan, ktorá prevádzkuje 4ku, oznámila, že služby poskytovateľa využíva už viac ako 100-tisíc zákazníkov. Do konca roka ich chce mať 300-tisíc.

„Myslím, že toto množstvo zákazníkov je jasná odpoveď na pochybnosti o zmysle nového operátora,“ uviedol k počtu zákazníkov 4ky výkonný riaditeľ Swanu Martin Mosný.  

Najviac SIM kariet mal operátor predať v Košickom a Prešovskom kraji. Najpredávanejším zariadením sa stal základný mobil Samsung E1200 s podporou 2G za 14 eur. Operátor informoval, že 100-tisícemu zákazníkovi dá stoeurový kredit a dátový balík 4G Giga Plus na mesiac zadarmo.

Štvrtina klientov je od konkurencie

Operátor v tlačovej správe uviedol, že do konca tohto roka chce pokryť 80-percent obyvateľstva vlastnou 2G a 4G sieťou. Zároveň nováčik doplnil, že do 4ky si prenieslo 24-percent zákazníkov číslo od konkurenčného poskytovateľa.

Viac ako štvrtina klientov využíva podľa 4ky dátové služby. V ponuke sú dva balíky s objemom 1 GB. Prvý stojí jedno euro mesačne a využívať sa dá iba v sieti 4ky. Druhý stojí 4-eurá a dá sa využívať aj v 2G sieti Telekomu.

Aktuálne má vlastnú sieť pre viac ako 50-percent populácie. Počas minulých dní bola sieť rozšírená aj o Galantu a obec Smižany, ktoré sú plne pokryté. Čiastočne pokrytá bola Rožňava.

Čo ponúka 4ka?

Za 4 centy za minútu je možné volať zo Slovenska do všetkých sietí v Slovenskej republike a Európskej únii. Rovnaká cena platí aj pre volania, SMS a dáta v roamingu – v ktorejkoľvek krajine EÚ. Prichádzajúci hovor v Európskej únii stojí rovnako 4 centy za minútu. Nejde o uvádzacie ceny, operátor ich chce ponúkať dlhodobo. 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.