Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple vraj zjednoduší prechod z iPhonu na Android

Apple vytvorením aplikácie reaguje na tlak popredných európskych mobilných operátorov.

Spoločnosť Apple údajne vyvíja aplikáciu, ktorá má používateľom uľahčiť výmenu iPhonu za zariadenie s operačným systémom Android. Mala by byť zameraná na presun kontaktov, fotografií a hudby. Informoval o tom napríklad The Verge.

Ilustračná snímka Ilustračná snímka
Apple súhlasil s vytvorením aplikácie na základe silného tlaku zo strany najväčších európskych mobilných operátorov. Firmy sa obávajú, že práve zložitý prechod používateľov iPhonov na Android stojí za nízkym záujmom zákazníkov o iné značky telefónov.

Operátori považujú iPhone za najväčšie eso, ktoré má americká spoločnosť pri vzájomných rokovaniach v rukáve. Naopak, v ich záujme je uspokojiť všetkých dodávateľov telefónov, keďže príjmy od výrobcov tvoria značnú časť ich zisku.

Nie je známe, či zástupcovia európskych mobilných operátorov podnikli voči Apple právne kroky za porušenie súťaže. Ešte v roku 2013 Európska Komisia na podnet prešetrovala kontrakty spoločnosti s operátormi. Nikdy však nebolo zahájené riadne vyšetrovanie.

V septembri minulého roka Apple vydal aplikáciu Move to iOS na presun dát z Androidu do smartfónov s iOS. V októbri šéf Tim Cook oznámil, že v treťom štvrťroku 2015 až 30 percent nových majiteľov iPhonov prešlo od konkurencie v podobe Androidu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.