Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Menší smartfón od Applu zrejme ponesie označenie iPhone 5e

Pripravovaný 4-palcový iPhone môže znamenať návrat k minulosti. Naznačuje to jeho názov.

Apple tento rok zrejme predstaví menšiu verziu svojho inteligentného telefónu. A hoci boli doteraz skloňované názvy ako iPhone 6c alebo iPhone 7c, podľa webov ako Cult Of Mac či Times News sa spoločnosť názvom zariadenia vráti ku iPhonu 5s. Novinka so štvorpalcovým displejom by sa totiž mala volať iPhone 5e.

Písmeno „e“ by v tomto prípade malo predstavovať „enhanced“, čo v preklade znamená rozšírený alebo vylepšený.

iPhone využíval mobilné dáta v hodnote 2 000 dolárov bez vedomia majiteľa
iPhone využíval mobilné dáta v hodnote 2 000 dolárov bez vedomia majiteľa

Teenager používal smartfón v domnienke, že je pripojený na domácu Wi-Fi sieť. V skutočnosti ale zariadenie v rámci funkcie Wi-Fi Assist využívalo mobilné dáta.

Súčasťou smartfónu by mal byť okrem menšieho displeja aj čipset Apple A8, 1 GB operačnej pamäte a funkcia Apple Pay. Chýbať by nemal 8Mpx hlavný fotoaparát, NFC či VoLTE (možnosť telefonovania prostredníctvom 4G sietí).

iPhone 5e bude zrejme určený hlavne pre menej rozvinuté trhy, čo sa odrazí na cene okolo 460 eur. Predinštalovaným systémom by mal byť iOS vo verzii 9.3.

Vydanie menšieho smartfónu podľa všetkého neovplyvní predstavenie novej generácie smartfónov, teda iPhonu 7iPhonu 7 Plus.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.