Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple: Aplikáciu na presun súborov z iOS na Android neplánujeme

Výrobca chce docieliť presný opak. Dostať zákazníkov konkurencie na iPhone.

Aplikácia Move to iOS (zdroj: Google Play) Aplikácia Move to iOS (zdroj: Google Play) Apple pre web BuzzFeed News vyvrátil medializované správy o tom, že spoločnosť pripravuje aplikáciu na uľahčenie presunu dát zo systému iOS na Android. Softvér mal pomáhať používateľom preniesť napríklad fotografie, kontakty či hudbu.

 „V týchto domnienkach neexistuje nič pravdivé,“ uviedla hovorkyňa Apple Trudy Muller. „Plne sa sústreďujeme na migráciu používateľov z Androidu na iPhone, v čom sa nám darí,“ dodala.

Pôvodné zdroje hovorili, že firma súhlasila s vývojom softvéru na základe veľkého tlaku európskych mobilných operátorov. Nie práve najjednoduchší prechod z iPhonu na Android mal totiž spôsobiť malý záujem o konkurenčné značky telefónov.

Aplikácia mala predstavovať opak nástroja Move to iOS, ktorý Apple sprístupnil v septembri minulého roka. V oficiálnom obchode Google Play si okamžite vyslúžila mnoho posmešných komentárov. Výber sme priniesli v samostatnej bleskovke.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.