Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LG G5 zrejme neupustí od vyberateľných batérií. Výrobca má vraj šalamúnske riešenie

S cieľom spraviť smartfóny tenšie mnoho výrobcov neumožňuje používateľom vybrať batériu zariadenia. LG však zrejme prišlo s riešením.

Pripravovaný smartfón LG G5 pravdepodobne okrem výbavy prekvapí aj konštrukciou, ktorá umožní vybrať batériu vskutku netradičným spôsobom. Ako totiž informoval web Android Authority, spodná časť smartfónu má byť odnímateľná.

Namiesto oddeľovania zadného krytu sa tak bude odpájať celá spodná časť s portmi a pravdepodobne aj reproduktormi. Batériu potom bude možné vysunúť. Dôvodom vytvorenia takejto zaujímavej konštrukcie je zrejme zjednodušenie výmeny batérie pri smartfónoch s tenkým celokovovým telom.

Pravdepodobná konštrukcia smartfónu LG G5 (zdroj: CNET Korea) Pravdepodobná konštrukcia smartfónu LG G5 (zdroj: CNET Korea)

Podľa Android Authority sa však zmien dočkajú aj tlačidlá hlasitosti, ktorých pozícia sa stihla stať charakteristickou črtou smartfónov od LG. V prípade LG G5 by mali byť tieto ovládacie prvky presunuté na bočnú stranu, pričom na zadnej strane ostane zrejme iba snímač odtlačkov prstov (podobne ako pri Nexus 5X).

Výbavu smartfónu by mal ďalej dopĺňať čipset Snapdragon 820, 3 GB operačnej pamäte, 2 800 mAh batéria či špeciálny „Magic Slot“ slúžiaci na pripojenie rôzneho príslušenstva. Ostatné, no stále neoficiálne hardvérové špecifikácie tohto smartfónu, nájdete v samostatnom článku. Indície naznačujú, že predstavený by mal byť počas MWC 2016.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.