Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prichádza mobilný Windows 10 pre staršie Lumie. Spomaľujú ho operátori

Dobrých správ sa dočkali aj Insideri. Ľahšie opustia program či nainštalujú firmvér.

Začiatkom januára prišiel nemecký T-Mobile so správou, že v priebehu dvoch týždňov začne s aktualizáciou starších Windows Phone zariadení na mobilnú „desiatku“. A zdá sa, že v týchto dňoch sa nová verzia platformy skutočne dostáva medzi bežných používateľov. Po nemeckom to ohlásil už aj poľský T-mobile. Na informáciu upozornil WMPowerUser.com.

U našich severných susedov sa proces migrácie na Windows 10 Mobile zatiaľ týka výhradne Lumie 640. Môžeme však očakávať, že ďalšie modely budú čoskoro nasledovať. Aj v tomto prípade platí, že inovácia je zo serverov Microsoftu distribuovaná vo vlnkách, takže nie každý používateľ ju dostane v rovnaký čas.

Sprístupneniu systému súčasne pre všetkých používateľov bránia hlavne operátori na jednotlivých trhoch. Vydanie nového softvéru pre svoje brandované zariadenia totiž musia najprv sami odobriť. To sa však netýka telefónov z bežnej distribúcie.

V najbližšej dobe môžeme čakať čoraz viac podobných správ od ďalších poskytovateľov služieb. Kedy Microsoft ohlási dostupnosť na nebrandovaných zariadeniach, zatiaľ nie je známe. Očakávalo sa, že tak urobí 12. januára, avšak nestalo sa tak.

Novinky pre Insiderov

Microsoft začal pre novú Lumiu 950 a Lumiu 950 XL sprístupňovať aj firmvérovú aktualizáciu. Doposiaľ ju však nemohli stiahnuť členovia Windows Insider programu, keďže táto softvérová súčasť v ňom nie je zahrnutá.

. . . . . .

Opustenie WIP je odteraz otázkou pár kliknutí (zdroj: redakcia)

Ako sme už informovali, Microsoft zvažuje, či sa tak nestane. Dovtedy však testerom uľahčí život obkľukou. Aktualizoval totiž aplikáciu Windows Insider, ktorá teraz ponúka jednoduchú možnosť odhlásiť sa z programu.

Členovia tak môžu WIP opustiť a nainštalovať nový firmvér z oficiálnej aktualizačnej distribúcie. Následne sa ľahko do programu opäť prihlásia.

Spoločnosť takto používateľom ušetrí veľa času. Doposiaľ bol totiž na update firmvéru nutný hard reset, teda uvedenie telefónu do továrenských nastavení.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.