Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Snapdragon 820 bude napokon pre Qualcomm vyrábať Samsung

Samsung oficiálne potvrdil výrobu procesora Qualcomm Snapdragon 820.

Samsung dnes formou tlačovej správy oficiálne potvrdil, že bude vyrábať pre spoločnosť Qualcomm nový čip Snapdragon 820. Nahradí tak výrobcu TSMC, ktorý doposiaľ stál za čipmi Snapdragon.

Kórejský výrobca tiež uviedol, že pri výrobe spomínaného čipu nasadí nový 14nm výrobný proces LPP (Low Power Plus). Ide o druhú generáciu 14nm procesu FinFET.

14nm FinFET proces bol pôvodne vyvinutý pre čipy Exynos z vlastnej dielne Samsungu a mali by ho využívať aj nové riešenia Exynos 8 Octa. Nasadenie nového procesu by malo prispieť k (výraznému) vylepšeniu výkonu chystaného čipu aj spotreby – na úrovni 15 percent v oboch prípadoch.

Snapdragon 820 (zdroj: Android Community) Snapdragon 820 (zdroj: Android Community)

Snapdragon 820 by mal zároveň predstavovať najsilnejší dostupný čip od firmy Qualcomm. Prvé zariadenia s týmto čipom na trh vcelku pochopiteľne ešte neprišli, no chystajú sa. Spoločnosť LeTV ako prvá počas konania veľtrhu CES 2016 v Las Vegas verejne demonštrovala prvý smartfón postavený práve na Snapdragon 820. Ide o Le Max Pro so 6,33-palcovým 2K displejom, 21-megapixelovým hlavným fotoaparátom či takzvaným ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov.

Ohľadne možnosti presedlania k inému výrobcovi sa v prípade firmy Qualcomm špekulovalo už dlhšie. K rozhodnutiu určite nemalou mierou prispeli (ak nešlo o hlavný dôvod) medializované problémy ohľadne prehrievania predchodcu Snapdragon 810. Dôvodom mala byť 20nm technológia výroby firmy TSMC.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.