Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toto sú najvýkonnejšie smartfóny roku 2015 podľa AnTuTu. Víťaz prekvapí

Podpora pre zariadenia so systémom iOS výrazne ovplyvnila rebríček najvýkonnejších zariadení roku 2015.

antutu.com antutu.com Začiatok nového roku využila spoločnosť AnTuTu na to, aby zverejnila rebríček najlepších zariadení podľa bodového ohodnotenia vo svojom benchmarku. Na rozdiel od predchádzajúcich rekapitulácií však prichádza jedna novinka – zoznam zahŕňa aj zariadenia s iOS. Umožnila to verzia aplikácie AnTuTu v6.0, ktorú je možné stiahnuť aj do zariadení od firmy Apple.

Apple dominuje

Jednoznačnými „kráľmi“ rebríčka sa tak stali najnovšie iPhony 6s a 6s Plus. Medzi týmito dvoma modelmi, rovnako ako v prípade iPhonov 6 a 6 Plus, však boli rozdiely vo výkone mizivé. Preto sa nachádzajú na spoločnej priečke. Dodajme, že oba využívajú čip Apple A9 s dvomi jadrami Twister na frekvencii 1,84 GHz.

Smartfóny iPhone 6s a 6s Plus sú tak s veľkou pravdepodobnosťou prvé, ktoré v AnTuTu oficiálne dosiahli 6-ciferný výsledok. Pokiaľ ale budeme veriť neovereným správam, SamsungQualcomm si na prvú priečku takisto „brúsia zuby“.

Top 10 najvýkonnejších smartfónov za uplynulý rok podľa benchmarku AnTuTu (zdroj: AnTuTu) Top 10 najvýkonnejších smartfónov za uplynulý rok podľa benchmarku AnTuTu (zdroj: AnTuTu)

Nasledujú smartfóny s Androidom, konkrétne Huawei Mate 8 či Meizu Pro 5. Prvý spomínaný zastupuje novú generáciu čipsetov Kirin od rovnakého výrobcu, pričom Meizu Pro 5 je vybavené už postarším Exynos 7420 z dielne Samsungu. Ich procesorové časti disponujú ôsmimi jadrami.

Vyššia cena = vyšší výkon? Nie celkom

Zaujímavá je ale aj priečka so staršími iPhonmi 6 a 6 Plus, ktoré o malý kúsok predbehli približne o 100 eur lacnejší OnePlus 2 s čipsetom Snapdragon 810. Tento telefón sa hrdo pýši prezývkou „zabijak vlajkových lodí“.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.