Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predplatenky môžu zrušiť kvôli terorizmu, tvrdí Kažimír

Dve krajiny chcú zamedziť používaniu predplatených telefonických kariet.

Ministri financií EÚ (Ecofin) na dnešnom zasadnutí v Bruseli hovorili aj o opatreniach zameraných na boj proti financovaniu terorizmu.

Minister financií SR Peter Kažimír uviedol, že Francúzi a Nemci dnes predniesli iniciatívu, ktorá má zamedziť používaniu predplatených telefonických kariet. Viac podrobností predloží vo februári Európska komisia.

„Bohužiaľ je potvrdené zneužívanie takýchto predplatných kariet na telefonovanie a prenos dát na účely terorizmu a teroristických útokov. Možno tomuto spôsobu telefonovania zvoní umieračik," dodal Kažimír.

Doplnené o 16:35 a 18:40: Od jesene existujú snahy zrušiť predplatené platobné karty, nie telefónne. Ministerstvo však pre Živé.sk opätovne potvrdilo, že sa aktuálny návrh týka telefónnych kariet.

Rozšírené stanovisko ministra P. Kažimíra k téme: „Myslím si, že sa veľmi zmráka nad používaním predplatených telefónnych kariet. To znamená, že už možno vo februári by sme sa mohli od komisie dočkať nejakého záveru, ako ďalej pokračovať, lebo bohužiaľ sú jasne potvrdené zneužívania použitia takýchto kariet na telefonovanie a prenos dát pre účely terorizmu a konkrétnych teroristických útokov. Takže možno tomuto spôsobu telefonovania zvoní umieračik a zrejme to môže byť klientmi vnímané ako zníženie komfortu, ale viem si predstaviť, že pre pocit lepšej bezpečnosti sa budeme musieť podvoliť tomuto kroku. (...) Tá téma nie je nová, Francúzsko s ňou prišlo pred rokom a nič sa doteraz nestalo, iba zomreli stovky ľudí - aj pri použití takýchto technológií. Všetci sme podporili iniciatívu Francúzska a Nemecka, aby technicky riešili túto tému.“

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.