Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Xiaomi spomaľuje. Potrebuje nový vlajkový model, ktorý priláka zákazníkov

Spoločnosť v roku 2015 nepredstavila žiaden výraznejší model, porovnateľný s konkurenč-nými špičkami. Odrazilo sa to na jej raste.

Ešte pred rokom bolo Xiaomi považované za jednu z najdravších čínskych firiem, ktorá mala potenciál zamiešať kartami na trhu so smartfónmi. Uplynulý rok bol však pre spoločnosť skôr rokom stagnácie. Vyplývajúc z údajov uverejnených na sociálnej sieti Weibo, firma v roku 2015 distribuovala iba 70 miliónov inteligentných telefónov.

Očakávania pritom boli oveľa vyššie. Podľa predpovedí analytikov sa Xiaomi dokonca malo dotknúť stomiliónovej hranice. To sa naopak podarilo jeho hlavnému konkurentovi, čínskemu výrobcovi Huawei.

Stĺpcový graf ukazuje objem distribuovaných jednotiek v jednotlivých rokoch, krivka zobrazuje rast predaja (zdroj: fonearena.com) Stĺpcový graf ukazuje objem distribuovaných jednotiek v jednotlivých rokoch, krivka zobrazuje rast predaja (zdroj: fonearena.com)

Xiaomi síce stále rastie, ale v porovnaní s medziročným nárastom o 227 percent a 160 percent z rokov 2014 a 2013, je ten tohtoročný, 14-percentný, skôr symbolický. Štatistiky ukazujú na veľkú kolísavosť trhu, kde aj jeden dobrý alebo naopak zlý vlajkový model môže priniesť významnú zmenu postavenia danej spoločnosti.

A práve Xiaomi v roku 2015 neprišlo so žiadnym výrazným modelom, ktorý by sa mohol porovnávať so špičkami od konkurencie, hoci jeho produkty v nižšom segmente boli zaujímavé. Návrat k vyššiemu rastu by tento rok mohla zaistiť chystaná vlajková loď Mi 5, ktorej predstavenie môžeme očakávať už tento mesiac. Uvedenie na trh sa má následne uskutočniť v prvej polovici budúceho mesiaca.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.